GUZZLE BOOZE: „Chceme zdvihnúť heavy metalové železo späť nad hlavy našich fanúšikov!“


V našom thrash metalovom podhubí sa rodia nádejné kapely. Jednou z nich je aj banskobystrická banda GUZZLE BOOZE, ktorá povstala z bývalých a súčasných členov ACID FORCE. Všetko sme prebrali s Marcelom, od minulosti až po budúcnosť, cez tvorbu až po texty piesní. Priprav si hlavu na headbang a šup do toho!

Ako začal príbeh GUZZLE BOOZE?

Naša kapela GUZZLE BOOZE vyrástla na troskách jedného zničeného snu. Po odchode Fekyho (gitara,spev) a mňa (bicie) z kapely ACID FORCE. Čo však nie je ani zďaleka úplný zrod našej kapely. Všetko to začalo na strednej škole, kedy som nastúpil do prvého ročníka. Osud bol vrtkavý a ja som zdedil po štvrtákoch skúšobňu, ktorá bola v našej škole. Bol to rok 2012, v lete som začal hľadať hudobníkov, ktorí by boli schopní hrávať, vtedy som sa spoznal s Fekym, ktorý prišiel na školu o rok neskôr. Založili sme si prvú plne funkčnú kapelu menom VULGARITY, ktorá mala AŽ jedno vystúpenie na gazdovskej veselici 15 v Tirish pube v Banskej Bystrici. V ten večer s nami odspieval koncert Teo (bassa,vokál ACID FORCE). S chalanmi sme sa už nejakú dobu poznali ešte za čias kým fungoval ich prvý projekt ANSTRATUS. Po nejakej dobe za mnou prišiel Andrej (gitara ACID FORCE a GUZZLE BOOZE) s tým, že zakladá bočný projekt menom ACID FORCE. Po čase sa k nám pridal na druhú gitaru aj Feky. VULGARITY upadlo do zabudnutia. Keď sme sa rozlúčili s ACID FORCE, rozhodli sme sa, že vyskočíme opäť na koňa s tým, čo sme vytvorili sami a skúsime šťastie znova pod novým menom. Vzali sme staré skladby, vdýchli sme život novým veciam pod názvom GUZZLE BOOZE. Názov je zásluha Fekyho. Všetko bolo pripravené a už to chcelo len ďalších dvoch členov na basu a druhú gitaru. S basákom problém nebol, hneď sa k nám pridal náš priateľ Maňo (BLOODY REDEMPTION). Na druhú gitaru, čo bol asi ku podivu najväčší problém, nám naskočil Aďo z ACID FORCE. Keďže je ACID FORCE dosť vyťažená kapela, vždy sme mali v rezerve náhradníka a to naozaj skvelého človeka Samka Mlynárčíka, ktorý s nami odohral náš prvý koncert v Bratislave a pomohol nám s nahrávaním.

S akou myšlienkou ste šli do kapely?

Náš účel bol prostý. Hrať a zabávať sa, pri tom realizovať sa ujsť z toho uponáhľaného sveta. Baviť ľudí našou hudbou, hrávať koncerty, cestovať po celom svete a hlavne sme chceli robiť to, čo nás bavilo. Ukázať svetu, že aj my sedliaci z Banskej na to máme, aby sme ukázali, čo je to poriadna muzika. Chceme ukázať niečo nové, niečo svojské, pri čom si každý človek povie „Sakra, tí chalani sú fakt skvelí a originálni. Toto som ešte nepočul.“ Chceme sa líšiť od ostatných thrash metalových vecí. Mať tam niečo svoje originálne, ako keď si pustíte MEGADETH. Hneď viete, že je to ten parchant Mustaine!

Ako to vyzerá s vašou tvorbou?

V našom repertoári máme 7 piesní z toho 6 príde na EP „The Maniacs“, ktoré vyjde, predpokladáme do konca tohto leta, ak všetko pôjde podľa plánu, tak sa na neho môžete tešiť aj skôr. Mimo toho máme kvantá nového aj starého materiálu. Takže sa je na čo tešiť . EP už máme komplet pripravené, už nám chýba len grafika albumu a môžeme to vydať von. Veľká vďaka patrí Support Underground, ktorý nás aj napriek veľkej tlačenici vzali pod svoje krídla, čím sa nám splnil sen a otvorili nové dvere, ktoré nás neskutočne posunuli vpred.

Odkiaľ beriete inšpiráciu?

Inšpiráciu sme brali od rôznych kapiel, hlavne od MEGADETHU, BLACK LABEL SOCIETY, ENFORCER alebo SKULL FIST, LOST SOCIETY, CHILDREN OF BODOM atď. Vždy sme mali obdobia, kedy sme boli závislí od nejakej inej kapely. Potom už len stačilo si na pár hodín sadnúť do skúšobne a hrať kým niečo nepríde, prvé skladby vznikali úplne náhodnou jamovačkou. Feky je proste skvelý skladateľ. V neposlednej rade je veľmi talentovaným skladateľom aj náš basák, na jeho tričku je napríklad pieseň „Trapped in hell“. Táto pesnička je výnimočnejšia tým, že je progresívnejšia. Myslím, že pri nás si každý časom nájde to svoje, čo ho osloví. V každom z nás sa skrýva iná odroda a keď to spojíme dokopy, vznikne z toho naozaj výdatný šalát. Ak by som to mal zhodnotiť celkovo, tak by som to povedal asi tak, že sme jeden druhému najväčšou inšpiráciou.

Čím sa zaoberáte v textoch?

Naše texty sa zaoberajú bežnými témami, no niektoré majú základ v našich životoch a odrážajú sa v nich situácie, ktoré sa nám v živote prihodili. Niekto ťa serie? Napíš o ňom nenávistný text ako je tá naša „Real bad guy“. Serie ťa dianie vo svete? Napíš o tom text ako máme my „The Maniacs“. Alebo skús písať o tom, ako si predávkovaný spoločnosťou. Na istú pieseň sme sa inšpirovali slovami Lemmyho Killmistera :„Keď žena nie je mrcha, nie je ani trochu zaujímavá“. Podobný text je aj na pieseň „Lady Killer“, ktorá je dosť nenávistná a má čo dočinenia s našimi skúsenosťami v živote. Väčšinou plodíme texty, ktoré sú dosť kritizujúce ale pravdivé. Chceme tým poukázať na problémy, ktoré sa bežne dejú. Snažíme sa touto formou povedať svoj názor na vec. Plánujeme však aj texty, ktoré budú viac orientované na problémy, ktoré možno na vonok nevidíme. O veciach, ktoré si každý z nás nosí v hlave, také, ktoré sa ľudia hanbia alebo boja nahlas vysloviť. V takých piesňach sa ľudia nájdu a tým sa viac vryjú do pamäte.

Aké máte vízie do budúcnosti?

Naša vízia do budúcnosti? Určite sa chceme ďalej zdokonaľovať v tom, čo robíme a kapelu posunúť na takú úroveň, akú len bude v našich silách dosiahnuť. Zanechať niečo po sebe. Zanechať odkaz a hlavne dokázať, že aj mladé kapely z maličkých krajín si zaslúžia stáť na tých najväčších pódiách. Tvoriť a realizovať sa v muzike. Byť tou novou generáciou, ktorá zdvihne toto heavy metalové žezlo späť nad hlavy našich fanúšikov.

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/GuzzleBooze/
http://bandzone.cz/guzzlebooze

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.