GRIUM – čerstvý čierny kov z hlbín nášho undergroundu!


Z hlbín undergroundu sa na svet dostal ďalší black metalový projekt GRIUM. Do sveta vypustil trojskladbové demo. Pár dôležitých informácií sa mi podarilo dostať od mozgu tohto projektu. Viac Vám povie samotný G.MorHell!

Ako vznikol príbeh GRIUM?

G.MorHell: Prvotné myšlienky a nápady v black metalovom duchu sa rodili v hlave roku 2013. Žiaľ z tejto doby sa nezachovalo prakticky nič. Až rok 2017 prináša intenzívnejšiu tvorbu. Prvá skladba „Zlý“ bola komplet dokončená na sklonku roka. Nasledovalo dokončenie druhej „Ublížili len telu“ a napokon aj tretej skladby „Stal som sa Kráľom“. Padlo rozhodnutie pripraviť prvé demo. Bolo jasné, že o gitary, basu a vokály sa postarám ja, bicie mal na deme nahrať živý bubeník, avšak zo spolupráce žiaľ nič nebolo, takže je použití automatický bubeník.

V akom formáte vyšlo demo?

G.MorHell: Nahrávku som plánoval vydať v duchu DIY na kazetách, žiaľ pri množení kaziet sa vyskytli technické problémy, ktoré nedovoľovali dokončiť kazetové vydanie. CDr formátu som sa chcel vyhnúť, napokon padlo rozhodnutie vydať demo len v digitálnej forme na bandzone a bandcamp profiloch Grium. Pre prípadné recenzie a promo účely je pripravené jednoduché CDr so základnými informáciami a textami.

Čím sa zaoberajú texty?

G.MorHell:
Tie sa zaoberajú ukrižovaním Krista, snažia sa vypovedať pocity odsúdeného a ukrižovaného Božieho syna, jeho myšlienky a odpustenie a napokon jeho skon a odchod z tohto sveta. Textami som chcel vyjadriť svoje pohŕdanie cirkvou svätou ako nástrojom moci, zastrašovania a zla. Bez ohľadu na to či je biblický príbeh vymyslený alebo nie, texty sú zároveň parafrázou na zlo, ktoré žijeme. Na ovládanie ľudí mocou, ich zastrašovanie a potláčanie identity každého, kto sa rozhodne zveriť sa do rúk cirkvi svätej.

Odkiaľ pochádza cover?

G.MorHell:Ako frontcover je použitá fotka opusteného hrobu na bývalom starom martinskom cintoríne, známom ako „Atillov hrob“.

Pôjde výlučne o jednočlenný projekt?

G.MorHell: Čo sa týka zostavy kapely, prvotne bol zámysel spraviť jednočlenný projekt, ako moju výpoveď, na druhej strane pokiaľ sa nájdu hudobníci, ktorí by mali chuť venovať sa tejto hudbe, tak sa prípadnej spolupráci nebránim.

Link na vypočutie: bandcamp alebo bandzone

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.