Grinding Jesus Brothers – „Reign Of Evil“ (BLP, 2016)


Cover

Cover

Už je pomaly častý úkaz, že si kapely svoje albumy vydávajú po zahraničných labeloch. Možno v tom hľadajú cestu ku novým poslucháčom, alebo len u nás nemajú kde. Pokiaľ teda si všetko nezoberú na vlastné ramená (najčastejší prípad). Ťažká slovenská dilema. Stropkovským grinderom – Grinding Jesus Brothers – sa podarilo zakotviť u českých Bizarre Leprous Production. Čo ich uchvátilo na našej východoslovenskej mašinérii?

Zrejme to bude ich nasadenie. Osem skladieb (sedem, ak nerátam intro) sú zahraté s nadmernou dávkou energie, tlaku na bubienky a nájazdom, ako sto zubrov pri šprinte. Režú, ako im nástroje prirástli k srdcu, nešetria ani jednu strunu a ani jedno tempo nie je odfláknuté, práve naopak, všetko je natlakované na 666%!

Možno aj sympatiami ku koreňom žánru. Žiadne výrazné odchýlky tu nenájdeme, ale poctivú grindovú jazdu, ktorá vychádza z odkazu otcov žánru, akurát je šmrncnutá do crustových vôd (hlavne vo zvuku gitár). Blízko majú aj ku domácim HUMAN HUMUS. I keď ku koncu albumu v piesni „Reign Of Evil“ nájdeme aj death metalovú linku a náznak pískačiek (typickejšie pre BDM), to však albumu hrá len do kariet. Pravda je, že nové trendy sa tu písať rozhodne nebudú, ani o nejakej vyprofilovanej vlastnej tvári nemôže byť reč. Čo však v konečnom dôsledku ani tak nevadí, keďže všetko je zahraté poctivo a oddane.

Grinding Jesus Brothers

Grinding Jesus Brothers

Taktiež to môže byť jednoduchý a priamy prednes. Či už si zoberieme grafickú stránku, ktorá jasne a bez servítok vypovedá, o čo im v textoch ide. Tak aj samotná lyrická stránka je robená síce jednoducho, ale úprimne a bez okolkov. Proste nám to vykričia priamo do tváre a my len musíme uznať, že je tomu tak!

Východoslovenským grinderom, GRINDING JESUS BROTHERS, sa podaril riadny nárez! Dvanásť minút agresívneho, priamočiareho a nabrúseného grindu s prímesou crustu Vás nenechá vydýchnuť a prečistí vaše uši do hladka. Čo potom, že nejde o nič nové, keď je to zahraté takto pravoverne!

Hodnotenie: 7/10

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
http://bandzone.cz/grindingjesusbrothers
https://www.facebook.com/GrindingJesusBrothers/

 

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.