GLOOM vypustili nový videoklip k piesni „Hollow“

GLOOM

Gothici GLOOM nahrali nový videoklip k piesni „Hollow“. Samotný klip nám predstaví spevák kapely – Martin Pazdera.

GLOOM

GLOOM

Nový videoklip ste natočili k piesni „Hollow“. Prečo práve táto pieseň si zaslúžila videoklip?

Ahoj, nápad natočiť video práve k „Hollow“ súvisí s tým, že samotný koncept klipu sme mali v hlavách už dlhšie. Keď sme ho tak pomaličky začali dávať dokopy uvedomili sme si, že ho asi najviac vystihuje pieseň „Hollow“. Je to navyše taká singlovka, ktorá ľahko lezie do uší.

Klip by sa dal rozdeliť na príbehovú a koncertnú časť. O čom vraví príbehová časť?

Tým, že v klipe nie sme na žiadnom zábere kapela ako celok, nepovedal by som, že zrovna koncertnú. V našej vízii sme sa skôr zamýšľali nad tým, ako hudobníkov vsunúť do prostredia príbehu, no zároveň sme chceli, aby pôsobili samostatne. Myslím, že sa nám to aj podarilo. Každý je nahratý v inom prostredí, no zároveň v prostredí, kde sa príbeh odohráva. Samotný príbeh hovorí o tom, aký krehký môže byť emočný svet po rozchode dvoch ľudí, a čo to všetko môže sprevádzať. Jeden sa druhému ešte zdá v rôznych predstavách, v snoch sa navzájom hľadajú. Chceli sme aby to všetko pôsobilo takou snovou atmosférou s tým, že možno mnohé veci ostali otvorené a nedopovedané. Chceli sme, aby sa realita určitým spôsobom preplietla so snom, ilúziou či predstavou.

Kde ste boli nahrávať?

Nahrávalo sa na štyroch miestach u nás v Prešove. Zábery z interiéru sme točili zhodou okolností na chodbe nahrávacieho štúdia, kde sme točili nový album „Awaken“. Už vtedy sme boli presvedčení o tom, že tento priestor by sa nám do klipu neskutočne hodil. Nejaké zábery z interiéru sme točili aj u nás v skúšobni aj keď to možno na videu nie je poznať. Exteriérove zábery sme točili vo vojenských bunkroch neďaleko obce Haniska a v, prešovčanom známej, Kolmanovej záhrade, kde je nádherné prostredie.

Kto sa Vám postaral o videoklip?

Video nám natočil šikovný Prešovský umelec TEE Creation/Tomáš Telepák, ktorý točil napríklad so slovenskou kapelou Ramchat a radom ďalších, hoci nemetalových slovenských umelcov. Za túto spoluprácu sme veľmi radi, lebo to natočil a zostrihal veľmi profesionálne. Nemenej zásluh na výslednom vizuály má mladá a talentovaná fotomodelka Katarína Jurčenková, ktorá si so mnou v klipe zahrala. Bola to jej klipová prvotina a myslím si, že to zvládla bravúrne.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/gloomslovakia/
http://www.gloom.sk/

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.