FLESH PARTY: Masaker masakrov!

DISAWOVED

FLESH PARTY OPEN AIR, 9.-11. jún 2017, Kemping Sereď

LYMPHATIC GORE DECOMPOSITION

LYMPHATIC GORE DECOMPOSITION

Síce dosť pozde, ale vráťme sa k začiatku leta k FLESH PARTY a ku druhému dňu. Čo zaujímavé sa dalo pozrieť a čo prekvapilo? Bolo toho v skutku dosť. Úvod dňa patril LYMPHATIC GORE DECOMPOSITION, ktorí sú vlastne akési dvojičky SPERM OF MANKIND, keďže v obidvoch zostavách nájdeme dvoch rovnakých členov. Hudobne sú na tom tiež veľmi podobne. Goregrind so skresleným vokálom, hopsavými tempami a prasacími tónmi. Prebudenie ako v chlieve, čo môže viac na fleshke potešiť.

České odvetvie goregrindu je veľmi silné a hlavne plodné. Táto mašinéria vyvrhla aj DEEP THROAT, ktorí si tento žáner vyložili doslova. Obliekli sa do kroja BDSM, nasadili poriadne bravčové vokály, melódie poriadne nechutné, predslovy, ktoré by feministky nerozdýchali a celé to zabalili do tanečného goregrindu. Ľudia už poožívali, tak začali roztáčať kotol, ktorý je mimoriadne potrebný pri takejto formy zábavy. Šťavu to malo, tak naša párty veselo pokračovala.

NEID

NEID

Nemci GUTFUCK nás odklonili od goregrindu späť do brutálnych zátok death metalu. Aj keď je pravda, že zo všetkých účinkujúcich z vôd BDM mali k goregrindu práve oni najbližšie. Hlavne vďaka pomalejším a hopsavejším zrazom v rytme. Nechýbali však aj poriadne nájazdy a „slamové“ sekanice. Tak či tak to príjemne (aspoň nás) nakopávalo do uší a niektorých aj do zadnice.

Talianska metelica NEID prepláchla fleshkárov grindcorom od podlahy. Jednoduché a úderné skladby, svižné tempá a šťavnaté nasadenie. Rezalo to tam, kde to malo, nič navyše nebolo treba, len poriadne prepláchnúť hlavu. Zato RAPEMACHINE poriadne podladili všetko čo sa dalo, nasadil obleky a masky a spustili na nás goregrind s poriadne naťahovanými riffmi a ukvíkanými vokálmi. Malo to šťavu a silu, a hlavne poriadne vyrezané gule.

DECEPTIONIST

DECEPTIONIST

Úplne zmena nastala pri vystúpení DECEPTIONIST. Zrazu šli všetky zábavné pudy bokom a všetká pozornosť bola nasmerovaná na techniku, precíznu hru a svojské podanie death metalu. Kopec zvratov, nenápadných nápadov, vychytávačiek a kompozícií. Fanúšikovia goregrindu to mali ťažie, no ak ste poriadne zbystrili uši a započúvali sa do ich talianskej podoby technickejšieho death metalu, tak ste si mohli prísť na svoje.

Od PARTY CANNON som si veľa sľuboval. Čakal som buď poriadne goregrindový výplach s tučnou dávkou zábavy alebo slammovú mastenicu, ktorá by mala riadnu šťavu. Čo som dostal? Vývar jedného aj druhého s maximálne prevarenými postupmi a nápadmi, ktoré nestáli za veľa. Ku tomu mali strašne odmerané vystupovanie, až som nemal chuť na nich pozerať. Dosť nuda.

Chute kus napravili CLITGORE. Ide v podstate o goregrind od uja z NERCOVILE. Hudobne ma to síce nejak extra nezaujalo, išlo v podstate o tradičný a tuctový goregrind so všetkým, čo k tomu patrí, ale bol zahratý s takou chuťou a eufóriou, že ma bavilo na to pozerať. Hlavný típek je nabitý strašnou dávkou pozitívnej energie. Skutočný masaker však došiel až teraz. EXTERMINATION DISMEMBEREMENT predviedli ako sa má robiť poriadne mohutný a silou strašne drtivý brutal death metal s pachuťou moderného slammu. Doslova z nás vyšťavili všetky vnútornosti a ešte na nich poriadne poskákali. Masaker neskutočný a keby som mal určiť najväčšiu brutalitu festivalu, tak smelo ukazujem na týchto chalanov.

Brutalít nikdy nie je dosť. PUTRIDITY to je niečo ako neuveriteľný hurikán, ktorý letí rýchlosťou stíhačky a nenechá ani zrnko na zrnku. Takýto tlak sa len tak nevidí, od prvého tónu po posledný to bola taká mastenica, akej niet konkurencie. Dravosť, nasadenie, zvrátenosť a strašná neuchopiteľnosť. Tóny a riffy sršali z nich v neskutočných tempách, a my sme mali čo robiť, aby sme to celé vstrebali a keď aj nie, nevadí, hlavne, že sme boli poriadne prefackaní. Tomuto vravím zhudobnená ničivosť! Dokonca aj automat miesto bicích mi prišiel ako súčasť plánu nás všetkých zlikvidovať!

OBSCENITY

OBSCENITY

Predsa len nadišiel čas kedy sme trochu zvoľnili z tempa. Zase na druhú stranu, keby táto kapela vystúpila na MTF alebo Masters of r(c)ock, tak by šlo o najtvrdší náklad, tu to však bolo príjemné zvoľnenie. OBSCENITY patria k zaslúženým legendám old school death metalu. Hudobne smerujú niekde ku riffingu a feelingu MORBID ANGEL s poriadnym dôrazom na gitarovú prácu. Koncertne sypú jedna radosť, plný nasadenia a koncentrácie! Veľmi dobré vystúpenie, kedy zahorelo každé death metalové srdce.

DISAWOVED

DISAWOVED

Vrchol festivalu môže byť len jeden a zato poriadne vymakaný. DISAWOVED patria ku kapelám, ktoré keď si pustíš, tak si myslíš, že sa už viac tlačiť na pílu nedá. Po posluchu si doslova omráčený. Príde však koncert a zrazu ťa to premelie 3x viac ako doma. To čo títo Holanďania do death metalu dávajú je niečo neskutočné. Má to masívne grády, energiu sťa torpédo a celé to na nás vyvrhnú ako horúce železo. Zároveň to má neskutočné srdce. Ak ste sa pozreli na speváka, tak vás musela doslova preťať dávka chuti a zápalu pre tento druh hudby. Neobstál veľa na pódiu a (fakt neklamem) strávil na rukách fanúšikov minimálne tretinu setu. Takto si užívať koncert som už dlho nikoho nevidel. Legenda hodná svojho mena a čo je na tom ešte najlepšie – odzneli aj nové skladby! Všimol som si už aj novú fotku zo štúdia, tak viete čo sa už kuje!

Ani neviem ako a zrazu už bola hlboká noc a energia žiadna, tak som sa ešte pobral kuknúť NUCLEAR VOMIT. Po predošlých kapelách mi to prišlo strašne fádne a nezaujímavé, zrejme už aj únava hrala hlavnú úlohu, tak som sa pobral spať.

Neviem, či je nedeľná „afterparty“ až taký dobrý nápad. Ledva som žil a tešil som sa už domov, nech sa dám dokopy, predsa len v pondelok do roboty. Musím však vyzdvihnúť jedno meno – BACTEREMIA. Ten vokalista mal neskutočný kanál v hrdle, stačilo ak do toho kus zareval a mal som nasraté v gatiach. Zverina! Hudobne tiež celkom vymakané a keď si zoberiete, že ide o kapelu z Kolumbie, tak musíte povedať, že brutal death metal je všade.

Skvelý festival sme mali za sebou, s kapelami a ľuďmi z organizácie sa číslo vyšplhalo aj na 700ks. Udalosť na ďalší rok je už spravená, tak sa máme na čo tešiť! Pre nás nedočkavcov bude aj zimná fleshka, zrejme v kulturáku v Seredi, tak sa tam vidíme!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Sickm Exhumed Photography

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.