FLESH PARTY 23 – nové priestory podľahli brutálnej zábave!

Kandar

Flesh Party 23, 25. február 2017, Kultúrny dom, Sereď

0n0

0n0

Gore a brutal zábava pod krycím menom Flesh Party bola túto zimu presunutá do nových priestorov. Nové miesto znamená, že začínaš odznova, tak sa rátalo s nižšou účasťou. Nakoniec to však nebolo také katastrofálne – necelých 200 hláv. Čo ponúkli nové priestory Kultúrneho domu v Seredi? Jednoznačne viac miesta, nie len pred pódiom, kde by mohli hrať kľudne veľké kapely, ale vznikol nám priestor pre rôzne distrá (dve v hale a tri v prvej miestnosti). Krčmo-bufet mal svoju vlastnú miestnosť a nechýbala ani šatňa.

Oproti predošlým „fleškám“ mala táto aj celkom pestrý line-up. Okrem tradičných goregrindov a brutal death metalovkách sme si mohli vychutnať aj industrial doom/death či progresívny a svižný death metal, dokonca aj pagan black/death. Bolo to poriadne rozmanité, poďme sa do toho ponoriť!

Mimoriadne ťažkú úlohu mali 0N0. Otvárali akciu, kde svojim žánrom až tak nezapadali, pretože ich hudba je dosť ťažký oriešok. Zopár nás sa postavilo pred pódium naprieč industriálnej mašine. Postapokalyptický svet premenený v tónoch mal naživo oveľa väčší pohlcujúci efekt. Atmosféra mimoriadne ťaživá, zapáchajúca silnou dávkou psychedélie a poriadnou dávkou drvivosti. Silnú rolu hrali aj spevy, ktoré mali jednak riadnu silu (hlavne pri výkrikoch a growlingu), ale aj éterický efekt pri melodických až ambientných linkách. Absencia bubeníka (na CD mi to vôbec nevadilo) sa obrátila proti nim, keďže automat bol viac nahlas a občas prehlušoval zvyšok nástrojov. Každopádne parádny zážitok i napriek začínajúcej malej účasti ľudí pred pódiom.

Ravenarium

Ravenarium

Obnovení RAVENARIUM boli na tom s fanúšikovskou základňou o kus lepšie. Pár odvážlivcov to premohlo aj k pohybu, veď aj bolo na čo. Popravde, ja som sa s ich hudbou ešte nestretol – o to väčší pozitívny šok som zažil! Chalani vyštartovali ako rakety s neuveriteľnou eufóriou a brutálnou energiou. Radosť z nich by sa dala žmýkať. Hudobne na mňa pôsobili ako keby VEKTOR začali hrať death metalovo s blackovými prvkami. Tóny sa striedali v neuveriteľných tempách s vyhrávkami a riffami, až som všetko nestihol sledovať a pritom to hrali s úplnou pohodou jazzmanov. Ku konci na nás spustili svoju verziu „Na Kráľovej holi“, pri ktorej by sa fanúšikom folklóru riadne hlava zatočila. Úplný záver patril ich najznámejšej piesni „Tram ta dam“, ktorá bola skvelý klinec ich technického a mimoriadne živelného vystúpenia. Nebol som sám, kto odchádzal s otvorenými ústami.

CHOKED BY OWN VOMITS

CHOKED BY OWN VOMITS

Aby sme nezabudli, že sme na flesh party, tak nasledujúce vystúpenie bolo už z odboru goregrindu. CHOKED BY OWN VOMITS sa do toho pustili bez masiek, no zato poriadne bravčovo. O poriadne krochkanice, tanečné pásáže a robustný zvuk nebola núdza. Ľudia už asi tušili, že prišla ich chvíľka, tak sa hneď vrhli a zakúrili do prvých kotlov. Hudobne sa žiadna inovácia nekonala, prevarené a miliónkrát počuté štruktúry skladieb, ale zato poctivo odohraté. Zábava to bola každopádne veľká.

Stillbirth

Stillbirth

Hodina goregrindu je za nami, nastal čas na druhý najdôležitejší odbor našej flešky – brutal death metal. Ukázať, ako sa poriadne drvia a sekajú drastické riffy, nám prišli STILLBIRTH. Nemci sa na to pustili riadne živelne a ostro. Speváka nebolo možné zastaviť, chodil z jedného konca pódia na druhý a pritom vydával zo seba poriadny „kanál“. Keby som sa pozeral na imidž, tak by som si myslel, že pochádzajú z krajiny, ktorá má veľké a horúce pláže pri mori, keďže každý jeden z nich mal na sebe „bermúdy“. Hotový plážový slamming! Každopádne to malo riadne grády a šťavu!

Ahumado Granujo

Ahumado Granujo

Pri zvukovke AHUMADO GRANUJO som sa čudoval, že prečo Jirka Zajíc zvučí bicie. Vravím si, veď je to znalý bubeník (bubnuje v HEAVING EARTH, nabúchal aj dva albumy pre BRUTE), tak si to zrejme chcel skúsiť alebo sa ich bubeník venuje niečomu inému, keďže Jirka hrá v tejto goregrindovej „sebranke“ na gitaru (podobne aj ako u CULT OF FIRE). Koncert začína a on sa od bicích nevzďaľuje. Následne nám to spevák ujasňuje, že bubeník ich nechal v štichu, tak sa Jirka presunul za bicie a basák si zobral gitaru. V podstate dosť exkluzívne vystúpenie. Ako sa to podpísalo pod ich vystúpením? Skoro vôbec, malo to stále gule nosorožca. Myslím si, že by si to väčšina ani nevšimla, kebyže nám to sami neprezradia, pretože už varili poriadny kotol. Jednoznačne najväčší a najdusnejší! Nové priestory umožnili túto podpódiovú zábavu rozšíriť na riadny kus, kým si obehol zo 2/3 kolečká, tak aj pieseň skončila. Zábava jednoducho gradovala!

Ramchat

Ramchat

Keď som uvidel na plagáte našej flešky – RAMCHAT, poriadne som skrivil zrak. Paganský metal na goregrindovej party? To mi teda vôbec nesedelo. Nieže by som mal niečo proti kapele, ale hudobne mi to tam nepasuje. Hovoril som si, ocenia to vôbec ľudia, ktorí počúvajú brutal death metal, je vôbec zmysluplné niečo z takéhoto žánru dať na takúto akciu? Začiatok tomu príliš nenasvedčoval. Ľudí výrazne ubudlo, ani podporu to nemalo takú, ako predchádzajúce kapely. Hudobne im to však šlo slušne, zahraté dôstojne, svižne, aj refrény mali svoju silu. Aj po vystúpení si myslím, že zaradenie podobného žánru na takejto akcii je krok vedľa.

Kandar

Kandar

Už dosť bolo odbočiek, záver patril už len poriadnym brutalitám. KANDAR nám ukázali, ako sa má drtiť nekompromisný a poriadne dravý goregrind. Žiadne „rumca-rumca-cacaca“, či hopsačky, ale poriadne zvrátená a drastická jazda, ktorá nepozná kompromisy. Vokál snáď prekonával všetky bravčoviny večera, znelo to ako výkrik poriadne zhnitej ošípanej, ktorá práve vyliezla z hrobu a to je len jedna časť. Všetky tieto prasačiny ešte okrášľoval až industriálne nasiaknutými výkrikmi, ktoré mali poriadne šialený charakter. Vokalista ku tomu vystupoval s mimoriadne vyšinutým a nepríčetným prejavom (hodil sa na kolená a oči zatočil dohora, aby mi bolo vidno len bielka). Z hudobného hľadiska, to neboli len dravé nájazdy, bez hlavy a päty, ale obsahovali kopec zaujímavých melódii, šialených riffov a celé to bolo zahraté tak dravo a brutálne, že goregrindové kapely ala Gutalax či Spasm znejú oproti nim ako Nickelback. Najživelnejšie a najnepríčetnejšie vystúpenie a jednoznačný TOP večera!

Craniotomy

Craniotomy

Najčastejšie kladenou otázkou určite bolo – kto je nový spevák v CRANIOTOMY? Poprípade – zvládne nový nahradiť Pyga? Konečne si to môžeme odtajniť. Vokalista nesie meno Adrián a jeho prejav je riadny kanál! Hĺbky krochkali parádne, mali riadnu šťavnatosť a čo je podstatné, boli poriadne brutálne. Horšie to už bolo s prejavom. Chalan na pódiu pôsobil strašne vyľakane a stratený. Mám tu pár situácii, ktoré vadili môjmu oku:
– nedržať a nepiť pivo počas hrania skladby, hlavne, ak je mikrofón v druhej ruke,
– počas vystupovania byť otočený k publiku čelom, nie bokom a hlavne nie chrbtom,
– nepodávať mikrofón fanúšikom, ťažko sa získava naspäť,
– nevravieť, že má pieseň dlhý názov a preto nevieš názov, radšej to odgrowliť,
– aktívnejšie burcovať ľudí, úplne stačí pohybmi rúk (obzvlášť pri slammingu).
Prvé vystúpenia sú ťažké, ale je mladý chalan, ktorý sa rýchlo naučí, čomu sa vyhnúť a kde pritlačiť na pílu a bude to určite super. Zamrzelo ma akurát, že sa Pygo nezúčastnil, keďže som sa tešil na rozlúčkové vystúpenie. Zvyšok partie šiel ako ostnatý drak, ktorý všetko likvidoval. Šampón si neodpustil ani návštevu kotla, proste, všetko ako má byť.

Tento rok, pri sete CRANIOTOMY, pribudla nová atrakcia – jazda v nákupnom vozíku! Stačilo len nasadnúť, (dokonca nikto nedával fúkať) a stále sa našiel šofér, ktorý zákazníkov rád previezol naprieč kotlom. Záujem bol veľký, priestory tomu tiež umožňovali a tak sa jazdilo ako po Tescu!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Alexandra Power Art
Všetky fotky nájdete TU
Heslo: nakupnyvozik666

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.