FEEL A CURSE – „Shadows In Mind“ (vlastný náklad, 2016)


Cover

Cover

Liptov, oblasť plná salašov, bryndzových lahôdok, ale aj poctivej metalovej podpory. Málokde by si našiel tak silnú fanúšikovskú základňu ako LMDM, tvrdé metalové jadro, ktoré skoro nevymešká žiadny poriadny metalový koncert. Nedávno sa nám tu narodili black metaloví DARKTIMES, ktorí svojou poctivou hrou a čiernou atmosférou sa dostávajú, čo raz viac, do povedomia. Z padlých Desecrated Dreams sa zrodili FEEL A CURSE, ktorí nabrali bývalého gitaristu SUBURBAN TERRORIST – Mateja a nedávno vypustili na svet debutový album s názvom „Shadows In Mind“. Opäť sa nám urodila chuťovka na Liptove?

Rozhodne áno! Chalani sa rozhodli, že využijú staré korene death metalu, upravia si ich na vlastnú potrebu, vyšťavia svoje šuflíky do maxima a zalejú to celé bryndzovou omáčkou. Ako stavebný kameň použili pestrú hru DEATH, švédske korene melodického death metalu okolo AT THE GATES, zamerali sa vyhrávky a melódie a celé to zabalili tučným a hlavne vyváženým zvukom.

Hlavnou dominantou a ich poznávacou značkou sú vyhrávky. Každá pieseň v sebe skrýva pasáž, ktorá vás doslova odzbrojí, zoberie celú vašu pozornosť a vy ostanete pritisnutý k reprákom. Nápadmi rozhodne nešetria. Za každým rohom sa skrýva úderný riff (hneď od začiatku „Misguided World“), potom vás dostane atmosferická vyhrávka („Shattered Nights“), či melodické sólo („The Demon Inside“), alebo pasáž, kde sa doslova s melódiami až vyhrali a vyšťavili z nich všetko, čo šlo („Flying Stones“).

Feel a Curse - členovia

Feel a Curse – členovia

Ak sa zameriame na skladbu piesní, hneď nám bude jasné, že tu sa po vychodených chodníkoch nechodí. Cestu si vybrali síce náročnú, ale tá je v konečnom dôsledku o veľa viac dobrodružnejšia. Štruktúrou miestami až odporujú klasickým death metalovým skladbám, kde sa väčšinou všetko stavia na údernosti, Liptovčania sa zameriavajú na vyhrávku, alebo vykúzlia pasáž, kde sa pestrosťou a zaujímavou hrou nešetrí. Chalanom jednoducho cudzie masky nesedia.

Hlasovo sa vybrali na dosť neprebádané pole. Chladný a zrozumiteľný growl, ktorý frázovaním pripomenie Tomasa Lindberga (taká pokojnejšia a menej nasratá forma) a farbou zaťahuje ku Joe-mu Duplantierovi (viac priamočiarejšia podoba). Svojím chladom, v ktorom sa skrýva sila a určitá výnimočnosť, osoľuje vokál túto plejádu tónov a vy sa začnete oblizovať až za ušami!

Na Liptove sa metalovo darí. FEEL A CURSE nám navarili progresívnu dávku death metalu, v ktorej zacítime kopec zaujímavých nápadov, šťavnatých melódií, pestrých štruktúr a poriadnej dávky osobitnosti. Prajem Vám dobrú death metalovú chuť!

Hodnotenie: 8/10

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/FeelACurse/
http://bandzone.cz/feelacurse

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.