FALSE DAWN – melancholická dávka post-black metalu

FALSE DAWN - Onwards Into Nothingness

Keď som si prezeral zoznam vydaných albumov, čo sme dostali v rámci poroty Radio Head Awards za rok 2018, tak na mňa vyskočil neznámy interpret – FALSE DAWN. Hneď som si pustil EP „Onwards Into Nothingness“ a vyvalila sa na mňa veľmi príjemná post-black metalová atmosféra v inštrumentálnom kabáte. EP vo mne vyvolalo melanchóliu, no zároveň mi dodávalo vnútorný pokoj. Rozhodne je to projekt, ktorý stojí za pozornosť a preto som kontaktoval Petra, nech nám celý jeho projekt priblíži a povie viac aj k EP a budúcnosti.

FALSE DAWN - Onwards Into Nothingness

FALSE DAWN – Onwards Into Nothingness

Aký je príbeh projektu FALSE DAWN?

Ahoj, volám sa Peter, som z Košíc a som zakladateľ projektu FALSE DAWN. Tento projekt je moja sólo tvorba, či už nahrávaním, mixovaním alebo vymýšľaním nového materiálu. Už keď som začínal hrať na gitare, tak ma bavilo vytvárať vlastné riffy a potom ich spájať do pesničiek, no vôbec som nevedel ako ich nahrať. Rozhodol som sa pozrieť si pár videí ohľadom tejto témy a tu začala moja láska k nahrávaniu. Je to moje obľúbené hobby a rád by som sa tým v budúcnosti živil. Hneď ako som vedel základy, začal som s čisto gitarovými demami, no veľmi mi chýbal „zvyšok“ kapely. Naučil som sa programovať bicie a hrať na base. Takto postupne vznikalo celé prvé EP.

Ako prebiehal proces nahrávania?

Pre väčšinu pesničiek som mal v hlave základ (riffy) a následne som cez počítač vytvoril bicie, nahral gitary a basu. Všetko som nahrával len doma, ale v mojej ďalšej tvorbe sa chcem posunúť od tohto štýlu nahrávania a všetko nahrať mikrofónmi a zachytiť tak výkon a emóciu pri hraní.

O čom je EP?

Mojím EP „Onwards Into Nothingness“ chcem vyjadriť zaseknutie – moje pocity sa nemenia a nevyvíjam sa, ale čas sa posúva dopredu. Keď som vytváral album, tak som mal víziu ako by mohol vyzerať cover. Západ slnka symbolizujúci pokoj a následnú tmu, večer a samotu. Aj logo a názov som nakreslil na papier ako návrh a potom som ich prekreslil do digitálnej formy. Všetky pesničky v tomto albume pre mňa niečo znamenajú a každú mám spojenú s istým časom a pocitmi. Verím, že v poslucháčovi vyvolám svojou hudbou nejakú emóciu. To je cieľ tohto projektu.

Ako to vyzerá s budúcnosťou?

Už teraz mám hotový single z nadchádzajúceho albumu. V mojom novom albume chcem preskúmať aj iné žánre, techniky, chcem zakomponovať vokály a všetko nahrať tak, ako som už spomínal.

Nechcel by si z projektu spraviť regulárnu kapelu?

Tento projekt je sólo a nechcem na ňom iných ľudí, pretože mám pocit, že ma to niekedy limituje. Single chcem vydať v najbližších týždňoch a bol by som rád, ak by sa mi tento rok podarilo nahrať aj nový album.

Ďakujem za tvoj čas. Máš niečo na záver?

Ďakujem veľmi pekne za možnosť povedať niečo viac o svojej kapele a followujte môj bandcamp pre nové veci.

Link na kapelu:
https://falsedawnband.bandcamp.com/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.