EX ANIMA: „Melancholickejší feel je zámerný.“

Ex Anima - Blind Descent

Jednočlenný (black metalový) projekt EX ANIMA, ktorý prekvapil vydareným albumom „Pliaga“, dáva opäť o sebe vedieť. Do sveta vypúšťa novú skladbu s názvom „Blind Descent“, ktorá zaujme doom metalovým „feelingom“, melancholickou ponurnosťou a silnou dávkou atmosféry. Dôležité otázky som položil hlave projektu – Quasarovi.

Ex Anima - Blind Descent

Ex Anima – Blind Descent

Nová pieseň „Blind Descent“ mi znie doom-vejšie ako tvoje predošlé skladby. Cítiť v nej viac melanchólie, utrpenia a pohlcujúcej atmosféry. Bolo to cieľom? Bude sa uberať budúca tvorba týmto smerom?

Áno, ten melancholickejší feel je zámerný, a určite by som ho chcel zachovať aj v budúcej tvorbe. „Blind Descent“ je presne tá frekvencia, na ktorej by som chcel ostať. Ale čo sa týka hudby, bývam dosť impulzívny, tak nemôžem potvrdiť, že sa budem tohto držať na 100%.

„Blind Descent“ – slepý zostup. O čom pojednáva nová skladba?

„Blind Descent“ cez symboliku pojednáva o pocite ľútosti a uvedomovania si vlastného zlyhania, pred smrťou.

Keď už si vypustil nový singel – čo sa chystá? EP alebo album?

Čo sa týka nového albumu, áno je v pláne, ale to je všetko, čo viem k tomu povedať. Úprimne, moc sa neponáhľam. Venujem sa tomu len vtedy, keď mám veľkú chuť. Už mám odskúšane na sebe, že produkovať niečo za každú cenu neprináša ovocie.

Linky na kapelu:
https://exanimaofficial.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/exanimaofficial/

Autor: Lukáš Polák

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.