EX ANIMA: „Atmosferické riffy, špinavá gitara, blackový growl a trošku elektronických prvkov.“


Máš chuť na pohlcujúci, tajomný a zároveň inovatívny black metal? EX ANIMA by mala nakŕmiť tvoje chute!

Čierne podhubie je v posledne dobe dosť plodné, jedna temnota strieda druhú. Tentokrát tu máme projekt EX ANIMA žánrovo ladený medzi atmosferický black metal s experimentálnymi prvkami. Samotný tvorca ju popisuje ako mix viacerých prvkov – „riffy ala atmosphere, špinavá gitara, blackový growl a trošku elektronických prvkov“. Projekt vznikol pred 4 rokmi a má za sebou jedno splitko s kolumbijským projektom HYPERBOREA.

27. februára vyjde nový album s názvom „Pliaga“ digitálnou formou na bandcamp.com bez ceny. Všetko si sám robil doma – logo, cover art (na ňom je jeho ksicht), hudbu, aj si to celé nahral doma na PC. Pôvodne mal byť album vonku už tri roky dozadu, len nebol s ním spokojný a tak to celé nahral odznovu a použil aj pár „šuflíkových“ piesní.

Na albume bude 7 piesní (3 v angličtine a 4 v slovenčine), priemerná dĺžka skladby 6 minút. Texty neopisujú žiadne konkrétne udalosti, majú spirituálny charakter. Všetko sa točí okolo smrti a ľahkého (občasného) závanu mizantropie, prevažne cez symboliku.

Nechaj sa pohltiť!

Linky na projekt:
https://www.facebook.com/exanimaofficial/
http://bandzone.cz/exanima

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.