EMPYRION: „Album sa bude skladať zo siedmich rôznorodých, epických a drtivých skladieb!“

EMPYRION

O nitrianskej kapele EMPYRION som už dlho nič nepočul. Naposledy sa ozvali s tým, že od nich odchádza zásadná postava – Rado, ale zároveň povedali, že to ich nepoloží a pôjdu ďalej. O to viac ma potešilo, ak som objavil ich novú pieseň „The First Will be The Last“. Okamžite som kontaktoval Slima na pár otázok.

EMPYRION

EMPYRION

Od debutu ubehlo deväť rokov. Ako to teraz u vás vyzerá?

Je pravda, že od vydania debutového albumu „Mindshifter“ ubehol nejaký dlhší čas. Doba sa bohužiaľ mení a aj členovia kapely, či už z rodinných dôvodov alebo iných. Nie je to tak dávno, čo sme posadili na post (ex-gitaristu) Rada Glovňu mladého Adama Kozolku, ktorý svojim zápalom a ambíciami naštartoval pridretý motor kapely. V krátkej dobe sa nám podarilo dokončiť materiál na celý album.

Zverejnili ste nový song z vlastnej produkcie. Skladba znie riadne dravo a nekompromisne a zároveň je tam kopec zaujímavých pasáži. Budú v podobnom duchu zniesť aj iné nové skladby?

Áno, myslím, že to bude masaker! Album sa bude skladať zo siedmich rôznorodých epických rovnako tak drtivých skladieb, plus jednej bonusovej. Momentálne sa v kapele rieši výber štúdia. Padlo aj pár návrhov, že nový plánovaný album vydáme sami. Teda zatiaľ je to všetko v štádiu interne-aktívnej komunikácie s chalanmi, v ktorom finálne riešenie onedlho zverejníme.

„The First Will be The Last“ – znie názov novej piesni. Koho tým myslíte – prvých, čo budú poslední?

Každý vieme v akej momentálnej situácii sa nachádzame a čomu všetci čelíme po celom svete, ako aj v politike, tak v náboženstve. Hlavným autorom textov Empyrionu je Juraj Glovňa (ex-gitarista), ktorého myšlienky a postrehy dosť vystihujú myslenie globálneho človeka.

Tento text vo všeobecnosti hovorí o manipulantívnej podstate každého náboženstva, ktoré sľubuje vykúpenie a posmrtný život a neochote človeka akceptovať, že ľudský život končí smrťou fyzického tela. Ide teda o poslednú dokončenú skladbu pripravovaného albumu, ktorú sme sa rozhodli zverejniť pre Vás ako ochutnávku jednej z impaktných prierazných striel, teda aj vo video forme domáceho recordingu. Verím, že každý normálny aj náročný poslucháč si v ňom vyberie to svoje.

Skladbu nájdete na TU.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/empyrion.band
http://www.empyrion.eu/

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.