EMPTY/HOLLOW: „Názov opisuje tú „prázdnotu a ničotu“, o ktorej sa bavíme.“

Crateraa Cover Art

Na našej scéne sa rodí jeden lepší deathcore ako druhý, dnes vám predstavím čerstvú záležitosť. Volá sa EMPTY/HOLLOW a hrá dosť osobitný deathcore s vlastnou tvárou. Do sveta vypustili prvý singel a EP je už na ceste. Prenechávam už slovo samotnej kapele.

Crateraa Cover Art

Crateraa Cover Art

Ako nová kapela by ste sa mohli na začiatkom predstaviť. Kto stojí za kapelou a ako ste sa dali dokopy?

Ahojte, sme EMPTY/HOLLOW a je nás 5. Za vznikom kapely primárne stoja gitaristi – Jakub a Benjamín, ku ktorým sa postupne pridali basák Kili a vokalista Kyjo z kapely SINNER SELF, a neskôr náš kruh uzavrel Igor na bicích. Pochádzame z Košíc a Bratislavy s tým, že Benji žije momentálne v Brne.

Názov ste zvolili EMPTY/HOLLOW, čiže prázdny/dutý – prečo práve tieto dve slová?

Názov Empty/Hollow opisuje tú „prázdnotu a ničotu“ o ktorej sa bavíme. Z tohto názvu budeme opisovať všetky nihilistické vlastnosti človeka, ktoré normálny človek vníma ako chorobu či depresiu. K tejto tematike nás inšpiroval známy svetový filozof Friedrich Nietzsche a Albert Einstein. Prečo práve Albert Einstein je celkom spoiler pre laikov a tí ktorí už z tohto mena pochopili smer pokračovania tematiky EMPTY/HOLLOW budú vedieť, že pokračovanie bude mať nádych science-fiction. Budeme sa baviť o čase minulom, prítomnom a budúcom a o čase samotnom, plus všetky tieto prepojenia a ovplyvnenia časom. Protagonista tejto tematiky sa často pristihne v monológu (ja-rozprávanie), ale zároveň bude opisovať všetky tiene svojho života ovplyvnené časom.

Hráte celkom svojský deathcore. Prečo práve tento žáner?

Nikdy sme nad hudbou nepremýšľali, že ideme hrať taký a onaký štýl. Máme nejaké špecifické znaky hudby v sebe, či už sú to akordové opúšťačky alebo breakdown-y. Všetko sme to dali dokopy, a vyšiel z toho ten svojský deathcore.

Ako prvý singel ste vypustili do sveta pieseň „Crateraa“. Čo znamená tento názov a o čom pojednáva pieseň?

Tematika tohto songu je zameraná na osobu a jej psychickú bolesť, ktorou trpí celé tie roky. Vie, že ktokoľvek, kto mu vojde do života vždy odíde a to je pre tu osobu tá bolesť o ktorej sa bavíme. Preto sa rozhodne ostať sám, pomaly vymazáva svoju identitu/existenciu pretože je to pre ňu jediné východisko z tejto bolesti a zároveň dosahu „inner peace“. Tieto faktory vedú túto osobu do pomalej smrti v samote, ktorú vníma ako mier pre jeho dušu a zbavenie sa psychickej bolesti ktorou trpí. Text je sprevádzaný podvedomým psychickým sebapoškodzovaním, no ďalšie detaily sa dozvieme až v ďalšom singli, ktorý vyjde už onedlho.

Pieseň má riadne hutný zvuk. Kde ste boli nahrávať a aký zvuk ste chceli dosiahnuť?

Nahrávanie a pomoc s produkciou a celkovým uľahčením procesu + samotná produkcia bola s Martinom Mikuškom z ABYSS ABOVE, mix/master bol u Simone Pietroforte z Divergent Studios. Zvukovo sme chceli dosiahnuť, čo najlepší kontrast medzi nástrojmi, hutný celkový dojem, ale zároveň čisté melodické pasáže a tým sa čo najlepšie zaradiť do modernej hudby nášho žánru.

Singel má aj zaujímavý grafický cover. Ťažko sa rozlišuje, čo tam je. Viete nám to objasniť?

Inšpiráciou je súsošie pri vchode do bývalého domu Habsburgovcov na Michaelerplatz vo Viedni.

K piesni vyšiel aj videoklip, ktorý je bohatý na rôzne scény z Anime filmov. Prečo práve Anime filmy? Aké filmy tam môžeme vidieť?

Skoro všetci v kapele sme fanúšikovia Anime seriálov/filmov. Tak sme sa zhodli, že by nebol zlý nápad urobiť akčný zostrih, ktorý by sa hodil ako vizuál ku „Crateraa“. Zároveň sme si to vybrali kvôli krásnym animáciám, ktoré dnešné Anime ponúka, celkovo to vytvára tú atmosféru, ktorú sme chceli. Klip je zostrihaný z rôznych záberov zo seriálu „Jujutsu Kaisen“. O klip sa nám postaral Matt Yakesh z Iridis Media.

Klip sa zverejnil na veľkom portáli SLAM WORDLWIDE, ako sa vám podarilo nadviazať spoluprácu?

Jednoducho, napísali sme, že máme záujem, dohodli sme sa na dátume a podmienkach a bolo.

Avizujete, že do konca roka vydáte EP s názvom „Trilogy“, máme to chápať, že EP bude obsahovať tri piesne, ktoré budú zároveň tvoriť jeden príbeh?

Bude to síce trilógia, ale je to skôr trilógia troch trochu rozdielnych songov. Je to taký menší show-off toho, čo sme mali v hlavách a čo potrebovalo ísť von. Ale žiaden strach, žánrovo sú si veľmi podobné.

Uvidíme vás aj na pódiu?

Jednoznačne. Žiaľ momentálne to nie je možné, ale v budúcnosti určite, keď bude dostatok materiálu. Ale vidím to tak, že leto/jeseň 2022 už budeme k dispozícii.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/emptyhollowband
https://www.instagram.com/emptyhollowofficial/
https://linkr.bio/qz1ov

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.