DRAGONY v Trnave

Dragony - plagát

DRAGONY, MotorscreaM project, MARTUROS, 21. september 2019, City Club, Trnava

Dragony - plagát

Dragony – plagát

DRAGONY
Rakúska powermetalová skupina s prvkami symfonického metalu založená v roku 2007 vo Viedni. V porovnaní s ostatnými skupinami na metalovej scéne sú Dragony prirovnávaní ku kapelám ako Freedom Call, HammerFall, Sonata Arctica či Nightwish. Sami členovia Dragony priznávajú inšpiráciu týmito skupinami. Kapela vo svojich začiatkoch odohrala niekoľko koncertov v roli predkapely a v roku 2011 bol vydaný debutový album Legends. O rok neskôr podpísali zmluvu s vydavateľstvom Limb Music, ale kapelu opustili gitarista a klávesák. Nasledujúci album tak na seba nechal dlhšie čakať až do roku 2015 kedy bol vydaný album Shadowplay. V rámci jeho podpory kapelu ako predskokana zobrali na turné Gamma Ray. V roku 2018 vyšiel tretí album Masters of the Multiverse.

MOTORSCREAM PROJECT
Projekt hrajúci hlavne staré skladby Motörhead! …nie revival, nie tribute kapela! Z pôvodného zámeru sa stala úspešná plnohodnotná kapela, ktorá už skladá materiál na svoj debutový album. Tento večer kapela nebude hrať iba prevzaté skladby, ale predstaví aj svoju vlastnú tvorbu. Toto si rozhodne nenechaj ujsť!

MARTUROS
Kapelu založili zhruba v roku 2015 Maggee (spev) a Matúš (pôvodne gitara, teraz bicie), neskôr sa k nim pridal gitarista Roman, v auguste 2016 basgitarista Juraj a v terajšej zostave fungujú od marca 2017, keď sa k nim pridal gitarista Aďo. Prvý koncert odohrali 19.11. 2016 v Rock Choppers klube Handlová, tento a ešte ďalšie 2 koncerty v Banskej Bystrici a v Žiline odohrali s externými bubeníkmi. V apríli odohrali prvý koncert v aktuálnej zostave v Kanianke. Medzi najvýznamnejšie koncerty patria Rockfest Nitrianske Rudno 2017 a 2018 a support Marca Mendozu v RC Mlyn Vrútky.

Dragony: https://www.youtube.com/watch?v=XPF-NUcI-N0
MotorscreaM project: https://www.youtube.com/watch?v=FleFg_PhvQI
Marturos: https://www.youtube.com/watch?v=wsouCJBebvM
Predpredaj: https://www.ticketportal.sk/event/Dragony-MotorscreaM-project-Marturos?fbclid=IwAR0DfJEa09BDEDGweE9bHvw76yzPYLqGNKog3ByzbnXZmem7-0gRJvLpkXg
FB event: https://www.facebook.com/events/2083468561778599/permalink/2286761631449290/

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.