Dožinky v Brezne

Dožinky

Po dlhšej koncertnej odmlke sa chystá v breznianskom Dart Klube koncert s názvom Dožinky v časoch po žatve, presne v sobotu 12. 9. 2020. Akciu má na starosti Thunder Art booking.

Dožinky

Dožinky

Ako hlavná kapela sa predstaví pagan black metalová zostava Krajiny Hmly, ktorá svoj debutový koncert odohrala v marci tohto roku. Melodický pagan black metal v podaní Krajín sa venuje predovšetkým tematike vzťahu človeka a prírody. Kapela nedávno ohlásila doplnenie zostavy o druhého gitaristu, takže sa môžete tešiť na kapelu v plnej silne.

Bloody Redemption sú domácou odozvou na death metal starej školy. Ich debutový album „Infected Minds“ už čoskoro očakáva svojho nasledovníka, čo veští, že si vypočujeme aj nejaké nové skladby. Revúčania budú jediným death metalovým zástupcom tohto večera.

Mladú krv na scéne budú zastupovať domáci Solipsism s ich atmosferickým black metalom. Kapela vydala svoju prvotinu s názvom „Trhliny v (ne)skutočnosti“ pod rumunským labelom Sun and Moon records. Toto bude jeden z ich prvých koncertov vôbec.

Pravú stredovekú zábavu na akciu prinesú východniari Gjoll, ktorí predstavia svoju verziu severského folku. Spolok známy predovšetkým v kruhoch priaznivcov oživenej histórie nám bude hrať až kým nepadnete od únavy!

Okrem tradičného hudobného koncertu sa môžete tešiť aj na historicko-etnografickú prednášku o tradičnom sviatku slovanských Dožiniek. V rámci akcie si tento sviatok pripomenieme poďakovaním za úrodu a prípitkom medovinou.

Nech oheň tradícií horí večne! Vidíme sa pri poriadnej hugáňskej zábave!

Kedy: 12. 9. 2020, o 16:00
Kde: Brezno, Dart Klub
Vstupné: 7€

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.