Devastácia od DOMINION OF SUFFERING prichádza!

Dominion of Suffering

Black/death metalové monštrum, kde nájdeme bývalých členov NOMENMORTIS, DOMINION OF SUFFERING sa hlási o slovo a rovno nám ponúka chystanú skladbu z pripravovaného albumu. Hneď som povolal Neptúna, nech nám to celé priblíži.

Dominion of Suffering

Dominion of Suffering

DOMINION OF SUFFERING ide vydať nový album, mohol by si ho nám priblížiť?

DOMINION OF SUFFERING (ďalej DoS) prešiel viacerými personálnymi zmenami a od prvého dema odtieklo veľa čiernej krvi. Našťastie, veci sa dejú a peklo nikdy nespí, takže DoS nahrali nový album s názvom „The Birth Of Hateful Existence“. Je to mix black/death metalu s občasnými narážkami na starú školu punk-u. Začiatok štvrtej skladby je zase venovaný Lemmymu Kilmister-ovi a MOTÖRHEAD. Nový materiál bude obsahovať intro a štyri piesne v priemere päť/šesť minút. Bude to cca 25. minútový materiál, ktorý osobne považujem skôr za minialbum. Dúfam, že vyjde okolo leta.

Názvy skladieb:
1.) Intro (zatiaľ bez názvu)
2.) The Birth Of Hateful Existence
3.) Silentium Mortis
4.) A Starborn Overlord
5.) Trapped by the Event Horizont

O čom pojednávajú texty?

Texty sú ladené klasicky…v zmysle nenávisti voči všetkému živému, mizantropia, chlad a nehostinnosť chladného vesmíru, smrť a samozrejme pád Lucifera, ktorý nemôže chýbať!

Autorom jedného textu („A Starborn Overlord“) je Martin Lukáč (ex-NOMENMORTIS), na čo som obzvlášť hrdý, nakoľko Martin otextoval drvivú väčšinu nášho prvého dema „Served To the Worms“. Bol som rád, keď mi ponúkol svoju pomoc pri preklade textov pre nový album DoS, ako aj samotný text. Ďalšie dve texty pre skladby „The Birth Of Hateful Existence“ & „Trapped by the Event Horizont“ som napísal ja. Na skladbe „Silentium Mortis“ som spolupracoval s Barborou Kolbovou Noskovou, za čo som jej veľmi vďačný.

V akom štádiu spracovania sa nachádza?

Nový album je v tomto momente stále v štúdiu, no ide viac-menej o minimálne a kozmetické úpravy. Avšak, teraz sme vypustili do sveta prvú pieseň s názvom „The Birth Of Hateful Existence“.
Link na vypočutie: https://www.facebook.com/577965729346417/videos/2292833270930433/

Máte už vydavateľa? V akom formáte to chcete vypustiť?

Čo sa týka vydavateľstva, máme zopár možností vydania, ale predbežne nebudeme nič konkretizovať. Osobne ako zberateľ vinylov dúfam, že náš nový zárez vyjde na LP, CD a MC.

Kde ste boli nahrávať a v akej zostave?

Album sme nahrávali na Slovensku u Martina Barlu v zostave: Adam (ex-NOMENMORTIS, CRUENT)- gitara/basa a ja (Neptún) – bicie. Zvyšok – vokál a sólo gitara boli nahraté v Švajčiarsku u chlapcov z OSA-Crypt. Vokál nahral Dave, spevák z ANTIVERSUM, BLAKK OLD BLOOD, DSKNT a sóla Oliver z TRAUMALICE, EX-DEATHCULT, PUNISH.

Dominion of Suffering - návrh coveru

Dominion of Suffering – návrh coveru

O čom pojednáva cover albumu?

Cover vyjadruje názov albumu – „Zrodenie nenávistného bytia“ a podľa mňa tento obraz totálne vystihuje a dotvára podstatu lyriky a myšlienky, ktorú túžim vyjadriť. Autorom coveru ako aj nového loga je spevák zo skupiny DEATHCULT skrývajúc sa pod FB stránkou Antï Graphic.

Plánujete aj nejaké koncerty?

Koncerty zatiaľ nie sú v pláne, sme „koprodukčná“ skupina. Adam žije a funguje na Slovensku a spevák Dave je plne aktívny v iných projektoch, s ktorými koncertuje. Okrem toho sme tento materiál spolu nikdy v skúšobni neskúšali. Zatiaľ teda koncerty neplánujeme.

Link na kapelu:
https://www.facebook.com/Dominion-of-Suffering-BAND-577965729346417/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.