Derek Sherinian zahosťoval v piesni od Steve Misik & Co.

Steve Misik & Co. - Stuck in the Truck with Special Guest (feat. Derek Sherinian)

Steve Misik & Co. spojili sily s Derek-om Sherinian-om (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Ex Dream Theater, Ex Kiss, Ex Billy Idol, Ex Alice Cooper, Ex Yngwie Y. Malmsteen …) a vydali nový singel ”STUCK IN THE TRUCK”. Žiadalo si to pár odpovedí.

Steve Misik & Co. - Stuck in the Truck with Special Guest (feat. Derek Sherinian)

Steve Misik & Co. – Stuck in the Truck with Special Guest (feat. Derek Sherinian)

Ako sa zrodila táto skladba STUCK IN THE TRUCK (feat. Derek Sherinian), ktorá vyšla 23. apríla 2021?

Keď sme dokončili nahrávky nového singla. Derek Sherinian mi napísal cez Twitter a navrhol spoluprácu, ktorá ma veľmi potešila, veľmi som sa potešil možnosti spolupracovať s ním na tejto piesni, obohatila ju a dala jej nový rozmer. Pre nezávislého umelca je veľkou cťou nahrať pieseň s umelcom takého kalibru, ako je Derek Sherinian. Navrhol mi, že ak sa mu bude páčiť niektorá z mojich nových skladieb, nahrá do nej klávesové party. Okamžite som mu poslal novú pieseň, ktorú sme práve dokončili s kapelou. A tak vznikla verzia piesne Stuck in the Truck so špeciálnym hosťom (s Derekom Sherinianom). Skladba vyjde ako súčasť 3 skladbového EP, ktoré bude obsahovať 3 verzie skladby.

1; Stuck in the Truck (radio edit)
2; Stuck in the Truck with special guest (feat. Derek Sherinian)
3; Stuck in the Truck

O čom pojednáva pieseň?

Pieseň je o pohybe, pocitoch na ceste, emóciách zo zmeny života, pocitoch z situácií cestovaním po svete. Pieseň je venovaná všetkým vodičom nákladných vozidiel, ktorí nám v týchto zložitých dobách pandémie prinášajú všetko, čo potrebujeme a často riskujú svoje životy. Ich práca sa často podceňuje, ale je to náročná práca. Túto pieseň som napísal na pamiatku svojho strýka, ktorý bol vynikajúcim človekom a okrem iného aj profesionálnym vodičom nákladného vozidla. Zahynul pri autonehode za polárnym kruhom vo Švédsku. Text piesne v krátkosti rozoberá filozofovanie myšlienok vodiča, ktorý sa rúti domov.

Očakával som prog.rock/metalovú pieseň, no skladba znie viac rockovo. Prečo je tomu tak?

Všetci očakávajú kvôli spolupráci s Derekom, že skladba bude zameraná na virtuózny Prog-Rock ci Prog-Metal, v minulosti sme tvorili progrockove skladby, ale touto skladbou sme chceli vyzdvihnúť skôr opakujúci sa valiaci sa groove a melodiku spevu, chceli sme tým dosiahnuť efekt rutiaceho sa vozidla. Ľudia, ktorým sme skladbu nechali vypočuť sa vyjadrili, že vďaka nosnému groove je to fajn roadtrip skladba, že nosný groove vyvoláva pocit valiaceho sa vozidla. To bol aj náš zámer, preto sme touto skladbou nechceli smerovať do prog-rocku. Chceli sme jednoducho groovy rockovú skladbu. Žeby hymna kamionistov? Ale bez srandy, dúfame, že táto pieseň dokáže potešiť v každej situácii a každého!

Ako ste skladbu nahrali?

Pieseň bola nahraná online v štyroch krajinách, pretože každý člen skupiny bol v karanténe z dôvodu výskytu koronavírusu v inom štáte a Derek Sherinian bol tiež na opačnej strane sveta. Bubeník nahral svoje party na Slovensku, basgitarista svoje nahrávky vo Švajčiarsku, spevák a gitarista nahrával na Kanárskych ostrovoch Lanzarote a Fuerteventura a Derek samozrejme doma v Spojených štátoch. Mixovanie a mastering robil slovenský producent žijúci vo švajčiarskom Frutigene.

Chceš niečo dodať?

Skladbu si môže každý vypočuť na Spotify , Apple Music či inej streamovacej platforme, a ak by ju chcel niekto mať, môže si ju ktokoľvek bezplatne stiahnuť v plnej kvalite, pripojením sa k nášmu zoznamu adries každý dostane najnovšie správy, dátumy koncertov, príp. Lístky zadarmo, každý tiež získa okamžitý prístup k najnovším singlom zadarmo + stiahnutie 1. kompletného albumu zadarmo.

Pripojiť sa k nášmu zoznamu adries je možné na našej oficiálnej webovej stránke: https://www.stevemisikco.com

A tí, ktorým sa naša hudba zapáči a chcú nás podporiť alebo sú zvedaví na naše oficiálne videá, nás môžu sledovať na Spotify, Deezer, Tidal, etc. a neujde im žiadna nová skladba a na našom oficiálnom kanáli youtube a nepremeškajú žiadne nové video.
https://www.youtube.com/stevemisikco

Linky na kapelu:
iTunes: https://itunes.apple.com/es/artist/steve-misik-co./id1125708902
Amazon: https://www.amazon.com/dp/B01M4MO5BJ/ref=sr_1_2?s=dmusic&ie=UTF8&qid=1477236315&sr=1-2-mp3-albums-bar-strip-0&keywords=Steve+Misik+%26+Co
Spotify: https://open.spotify.com/artist/2XUcrOmD1MCmjP3tfDFPu6?si=b0OqPh34QYSIkkYGyBCoyQ
Tidal: https://listen.tidal.com/artist/7931179
Deezer: https://www.deezer.com/sk/artist/10567531
Youtube music: https://music.youtube.com/channel/UCyd5BEEXi4Bt9i0vgEAzSAA
Bandcamp: https://stevemisikco.bandcamp.com/
Väčšinu informácií o kapele nájdete na oficiálnej webovej stránke: https://www.stevemisikco.com

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.