CONCUSSA: „Všetci sa svorne ľúbime a chytáme za ciciny pri pivku.“

Concussa, Systemic damage split

Dve východoslovenské mašinérie CONCUSSA a SYSTEMIC DAMAGE spojili sily a chystajú sa vydať spoločný split album. Prví menovaní vypustili do sveta čerstvú pieseň s názvom „Oheň“, tak som ich rovno oslovil, nech nám o splitku povedia viac. Rozhodne som sa dozvedel viacej, ako som chcel.

Concussa, Systemic damage split

Vypustili ste do sveta pieseň „Oheň“. O čom vraví?

Dano: Text ako aj pieseň vznikla ešte minulý rok a pri ich písaní som reagoval na udalosti z môjho okolia, teda Vranova nad Topľou. Konkrétne išlo o dlhodobú šikanu zo strany farského úradu voči mojim priateľom zo skupiny Pentagramček, či ich zásah voči detskej vianočnej speváckej súťaži Čertoslovensko má talent (ktorú tuším aj zrušili), kvôli údajnej propagácii satanizmu, a ktorú taktiež spoluorganizoval môj blízky priateľ. Téma inkvizície mi prišla ako vhodná hyperbola, či prirovnanie k vyššie spomínaným udalostiam.

Skladba sa bude nachádzať na splitku so SYSTEMIC DAMAGE. Prečo práve s toutou kapelou ste sa rozhodli spojiť sily?

Turčo: Pôvodne sme mali v pláne vydať samostatný materiál, ale pretože sa všetci svorne ľúbime a chytáme za ciciny pri pivku, tak sme spojili sily a vydávame splitko. A keďže u nás na Slovensku nie sú povolené skupinové manželstvá homosexuálov, tak sme sa rozhodli takouto formou spečatiť náš harmonický vzťah a môžeš to považovať za akúsi formu registrovaného skupinového partnerstva.

Koľko piesní bude na albume?

Turčo: Na strane Concussa budeš môcť nájsť 6 songov, ktoré sú rôzne prerobené kaverky od Drišľaku a niekoľko songov je zo Zlatej brány, keďže náš gitarista Pišta má slabosť k tomu bývalemu hudobnému programu, tak sme mu tým chceli zrobiť radosť. Najprv sme chceli skaverovať len východoslovenské kapely, ale keďže Pišta slúbiľ, že nám navarí pivo ak tam hodíme aj songy zo Zlatej brány, tak sme súhlasili. Vieš, tak ako v manželstve, musíš zrobiť ústupky, aby si mal harmonický vzťah. Songy: Strach, Na kolenách, Múry, Agresia, Oheň, Noc.

Kde sa bolo nahrávať a aká bola predstava o výslednom zvuku?

Turčo: Nahrávať sme mali u Jana, speváka skupiny Drišľak, ale keďže ešte stále nemá nahrávacie štúdio, tak sme išli k nášmu dvornému nahrávačovi Peťkovi zo Systemic damage do Tretradrot štúdia. Ešte sme rozmýšľali, že pôjdeme k Viršíkovi z Horkýže Slíže, ale Krátky Proces nám vyfúkol termín. Predstavy o zvuku boli samozrejme máličko odlišné u každého z členov, čo je asi normálne, ale v konečnom dôsledku sme z 99% s výslednym zvukom spokojní. Je to presne jak prvá doska U2. Veľká spokojnosť a prístup Peťa pri nahrávaní je nedoceniteľný. Ľúbime ťa Peťuľko.

V akom formáte vyjde?

Turčo: Keďže nás nikto nechcel vydať na kotúčoch, tak sme sa uskromili a splitko vydávame na LP u Mirka Kokavca na Ultima Ratio. Vraj mu nahrávka pripomína jeho obľúbenú moravskú dychovku, tak do toho išiel.

Kedy sa ho dočkáme?

Turčo: No dočkáme sa ho pravdepodobne skôr ako diaľnice z BA do KE, ale myslím, že tak do mesiaca by to bolo dosť reálne. Neviem v akej kondícii sú momentálne tety z Lodeníc, dúfam, že im dávajú steroidy, pretože aj my berieme steroidy. Večer pri močení potom oceníš, že ti netreba svietiť svetlo.

Linky na CONCUSSA:
https://www.facebook.com/concussa/
https://concussa.bandcamp.com/

Linky na SYSTEMIC DAMAGE:
https://www.facebook.com/systemicdamage/
https://bandzone.cz/systemicdamage

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.