Čo sa skrýva za tribute albumom ku pamiatke Samosa z Folkingrimm Art?

Samos

Samos

Samos

Slovenská black metalová obec dáva dokopy tribute album ku pamiatke Sama Samosa Wolkogniva z Folkingrimm Art. Zúčastní sa ho až šesť slovenských kapiel a jedna zahraničná. Popýtal som sa najpovolanejších z Tryzna prod. o čo ide, kto sa toho zúčastní, ako sa to nahrávalo a čo bude album obsahovať. Poďme si na to posvietiť.

Ako vznikla myšlienka pre tento tribute?
Myšlienka vznikla z dôvodu uctenia si pamiatky a umeleckého odkazu nášho kamaráta Sama Samosa Wolkogniva, ktorý minulý rok tragicky zahynul.

Čo pre vás znamenal tento človek?
V prvom rade to bol veľmi dobrý kamarát a v druhom rade vynikajúci grafik, ktorý svojim výtvarným umením dokonalo vystihoval našu hudobnú tvorbu. Concubia Nocte sa s jeho tvorbou stotožňovala natoľko, že bez neho nevidí už dôvod pokračovať.

Folkingrimm Art Logo

Folkingrimm Art Logo

Aké kapely sa zúčastnia tribute albumu?
Prioritne slovenské, zložené z hudobníkov, ktorí Sama osobne poznali a rozhodli si uctiť jeho pamiatku. Pôjde o Aeon Winds, Concubia Nocte, Cresset, Igric, Kairos, Krajiny Hmly a jedného zahraničného hosťa, poľskú skupinu Saltus. Keďže Samo spolupracoval s množstvom zahraničných kapiel je nám cťou, že práve táto dnes už legendárna poľská pagan black metalová skupina vyjadrila podporu tejto myšlienke.

Koľko skladieb bude obsahovať?
Pôjde o deväť skladieb s tým, že väčšina skupín prispeje po jednej skladbe, až na Krajiny Hmly a Concubia Nocte, ktoré dodajú dve.

Pôjde všetko o nové skladby nahraté pre túto príležitosť?
Áno, s výnimkou Saltus, ktorí prispejú už vydanou skladbou.

Tryzna prod.

Tryzna prod.

Kde sa všetko nahrávalo?
Saltus a Kairos si riešili produkciu osobitne, ostatné skupiny zastrešil Svarthen pod svojim Tryzna Studio, či už išlo o kompletné nahrávanie alebo dodatočný mix.

Aký to bude niesť cover a kto je autorom?
Keďže Samuel bol hlavne grafik snažili sme sa do tohto vydania vniesť kúsok z jeho umeleckého ducha v podobe jeho nepoužitých malieb a tým dať poslednú poctu jeho kreatívnosti a tvorivosti, ktorá bola dlhé roky súčasťou slovenského metalového undergroundu. Front však vytvorí jeden talentovaný slovenský grafik Sabbas Apterus tak, aby korešpondoval so Samovými maľbami.

Kedy sa to dostane na svetlo sveta a v akom formáte?
To je náročná otázka, keďže tribute je práve vo fáze nahrávania a mixovania. Urobíme všetko pre to, aby vyšiel budúci rok na CD formáte.

Krajiny Hmly - na konci ciest

Krajiny Hmly – na konci ciest

Vyjde to pod hlavičkou Tryzna Prod.?
Áno, samozrejme, ale v spolupráci so zahraničnými labelmi. Zatiaľ nám potvrdil účasť nemecký Purity Through Fire, švajčiarsky Asgard Haas a poľský Eastside. Uvidíme, ako sa to celé vykryštalizuje.

Ďakujem pekne za váš čas, nejaké slová na záver?
Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor. Odolen a Nocturnal za Tryzna prod.

Link na Tryzna prod.:
https://tryznaproduction.bandcamp.com/
Kontakt na Tryzna prod.:
tryzna.prod@gmail.com

Ukážka od Krajiny Hmly:
https://www.youtube.com/watch?v=ncpuUmQ_Rd0

Ukážka od Cresset:
https://www.youtube.com/watch?v=JKbm_Xz54Hs

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.