Čo je nové u CASTAWAY?

CASTAWAY - Before We Drown

Čerstvé správy z tábora CASTAWAY.

CASTAWAY - Before We Drown

CASTAWAY – Before We Drown

CASTAWAY predstavili obal a zoznam skladieb nového albumu „Before We Drown“, ktorý vychádza 22. novembra 2019, kedy kapela CD v bratislavskom Randale aj pokrstí.

1. Feed You Lies
2. What Shadows Portray
3. In Labyrinths
4. No One Sees God
5. Fallen
6. Seeing Man
7. Omissis
8. One Sentence
9. Where Do We Go From Here?
10. The Last Day (Before We Drown)

Hoci ide o tretí album CASTAWAY, prvýkrát ide o skutočne kolektívne dielo, kedy sa do skladania novej hudby zapojili takmer všetci členovia. Výsledok možno opísať ako nespochybniteľný návrat k metalovým koreňom, pričom však kapela nepopiera ani prog-rockové experimenty zachytené na predchádzajúcom albume „Choices & Patterns“.

Textovo ide už o klasicky pestrý mix CASTAWAY, kedy možno skladby rozdeliť na tie s celospoločenským dosahom, ako napríklad úvodná „Feed You Lies“, venujúca sa aktuálnej téma hoaxov a dezinformácií, alebo „Seeing Man“, ktorá je voľne inšpirovaná filozofickým konceptom Giovanniho Sartoriho známeho ako „Homo Videns“, a texty osobného charakteru pojednávajúce o univerzálnych konceptoch ako nádej, viera, strata blízkeho človeka či o tom, kde a ako končí detsky čistý pohľad na svet a čo vlastne spája naše súčasné „ja“ s človekom, ktorým sme boli pred 30, 20 alebo 10 rokmi. Nechýba ani inšpirácia súčasnou svetovou literatúrou či intímne vyznanie v baladickom duchu.

Sugestívny obal albumu má na svedomí slovenský výtvarník Hans Trasid z Dis-Art Design, pričom booklet nadizajnoval Dodo Ďatel a jeho Zero11Even. Temný apokalyptický výjav úplne presne zachytáva atmosféru, ktorú kapela hľadala, a, podobne ako pri textovej stránke, odkazuje nielen na blížiacu sa globálnu apokalypsu, ale predovšetkým na osobný Armageddon, ktorý sa odohráva vo vnútri každého z nás. Obraz je založený na symboloch ako mesto na druhom brehu, ktoré môže a nemusí znamenať záchranu, most, ktorý tam vedie a ktorý však pravdepodobne neodolá stúpajúcej hladine, tajuplná kocka, ktorá sa dá interpretovať ako posledné možné riešenie, ale aj ako stelesnenie nezmyslov, ktoré iba odpútavajú pozornosť od skutočného fatálneho problému a predovšetkým, čo je pre odkaz CASTAWAY najdôležitejšie, malé kandelábre, ktoré ako jediné vrhajú na tento pochmúrny svet iskierku nádeje.

Základy „Before We Drown“ vznikli v Grapow Studios vo Zvolenskej Slatine, nahrávalo sa však aj domácich štúdiách členov CASTAWAY a v Dead Room Studio u Adama Mičinca, ktorý album v spolupráci s kapelou produkuje a mixuje. O mastering sa postará renomované zahraničné masteringové štúdio. „Before We Drown“ vychádza ako fyzické CD a na všetkých relevantných digitálnych platformách na vlastnej značke CASTAWAY, kapela sa však nebráni ponukám od iných zavedených vydavateľstiev.

Linky:
https://www.facebook.com/castawayband/
http://www.castaway.sk/
https://www.instagram.com/castaway_sk/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.