Čo chystá MORDUM?

Mordum

Košickí death metalisti MORDUM vypustili do sveta novú pieseň s názvom „Hnev“. Ide o staroškolský a mimoriadne nadupaný song, ktoré reže do krvi. Hneď som oslovil chalanov, nech nám o ňom viac povedia a taktiež nech nám prezradia, či sa chystá nový album.

Mordum

Mordum

Do sveta ste vypustili novú pieseň „Hnev“. Aj názov piesne, aj text je po slovensky. Prečo takáto zmena?

Hell, áno, táto jedna skladba je v slovenčine. Nie je to až taká zmena, pretože sme chceli už dávnejšie nejaký slovenský text, len to nie je také jednoduché, ale nakoniec sa podarilo. Ostatné skladby sú v angličtine. Je to dosť ťažké spievať po slovensky, no hlavne musí byť dobrý text. Texty má na svedomí Saburov.

Prečo práve hnev? Čo vás najviac serie?

Prečo práve hnev? No za prvé – zapadá to do nášho konceptu „seven“, nakoľko je „Hnev“ jeden zo smrteľných hriechov. Za mňa môžem povedať – utlmovanie kultúry ako takej, deficit koncertov či už na strane hudobníka, ale aj ako fanúšika… ale skladba je ako taký bianco šek: doplň si čo ti vyhovuje. Inak sme ale „celkom spokojní parchanti“.

Pieseň sa nesie v riadne dravom a nadupanom tempe. Môžeme čakať viac takýchto nových piesní?

Samozrejme, všetky skladby sa nesú v podobnom duchu. Death metal klasika ale aj dosť thrashových riffov. Podľa mňa riadny nářez.

Pieseň ste nahrávali svojpomocne, či ste zapojili do toho aj niekoho externého?

Áno, celý album nahrávame svojpomocne v našom súkromnom (skromnom) štúdiu. Všetko sami, pekne po starom. Hostí sme nemali žiadnych, nahrávame klasicky v trojke: Roman Korosi – gitary, basa, Robo Kuzma – bicie, Ľubo Lokša – gitary, vokál.

Jedna pieseň je von. Môžeme sa pomaličky tešiť na nový album? Čo nám o tom môžeš prezradiť?

Áno, makáme na albume, ako som spomínal, koncept máme, takže skladieb bude sedem plus nejaké bonusy, jedna staršia skladba, ktorá nebola vydaná, plus ešte niečo, takže dokopy 9 – 10 skladieb. Väčšinu už máme nahratú, ale ešte treba nejaké veci, ako sa povie, dotiahnuť do konca. Kedy a kde vyjde zatiaľ nevieme, najprv treba mať kompletnú nahrávku a tak dáme vedieť čo a ako ďalej. Ale každopádne je sa určite na čo tešiť. Takže Vás všetkých pozdravujem.
STAY BRUTAL. AVE MORDUM.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/mordumsk
https://bandzone.cz/mordum

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.