Človek a technika zlúčení na koncerte AUTHOR & PUNISHER, NADJA a LINGUA IGNOTA

Author&Punisher - plagát

Priaznivci tvrdej, agresívnej a nekompromisnej hudby sa môžu tešiť posledný aprílový víkend na jedinečný koncert amerických experimentálnych projektov Author & Punisher (Relapse) a Lingua Ignota. Ich účinkovanie v Trnave doplní drone doomové duo Nadja, pôvodom z Kanady, dnes usadené v Berlíne.

Author&Punisher – plagát

Tristan Shone, stojaci za projektom Author & Punisher, zanechal kariéru strojného inžiniera, aby sa mohol naplno venovať umeniu. Svoje technické vzdelanie a umelecké založenie spojil do „zvláštnej odnože doom metalu“ (Wired Magazine) na vlastnoručne vyrobených nástrojoch („Drone Machines“).

V jeho vystúpeniach sa človek skutočne zlučuje s technikou. Pitchfork ho označil za „bezprostredného, no záhadného“ a Stereogum píše o jeho „mrazivej, nerozoznateľnej forme“. V r. 2018 Author & Punisher vydal šiesty album Beastland, debut na slávnej značke Relapse Records. Robotické experimentovanie v industrial metale, noise, doom a drone pripomína Nine Inch Nails skrížených s Godflesh.

Mnohostranná umelkyňa Kristin Hayter účinkuje pod menom Lingua Ignota. Jej hudba na svojskom pomedzí žánrov zahŕňa prvky power electronics, death industrialu a black metalu popri barokovej klasike, minimalizme a folku. Zažila násilný vzťah aj anorexiu, preto používa svoj hlas a hudbu spôsobom prirovnávaným k Diamande Galas ako formu na vyjadrenie hnevu, pomsty a odvahy.

Nadja je duo multiinštrumentalistu Aidana Bakera a basáčky Leah Buckareff, aktívne od r. 2005. Považujú sa za jedných z pôvodcov žánru drone doom alebo metalgaze – tvrdej atmosférickej hudby, ktorá kombinuje temnotu a hlasitosť doom metalu a industrialu so štruktúrami a melodikou shoegaze a ambientu. Nadja vydala množstvo albumov na rôznych undergroundových labeloch a na turné pochodila Európu, Japonsko, Rusko, Austráliu/Nový Zéland a obe Ameriky.

Malý Berlín v Trnave je jednou z dvoch slovenských zastávok európskej časti Beastland Tour 2019. Koncert Author & Punisher, Nadja a Lingua Ignota sa uskutoční v piatok 26. apríla o 20.00. Lístky v cene 9 eur sú dostupné v predpredaji na stránke Maxiticket.sk, na mieste sa budú predávať od 19.30 za 12 eur.

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner Fond na podporu umenia v rámci projektu Malý Berlín 2019. Mediálnymi partnermi sú Trnava-live.sk, TrnavskyHlas.sk, Mesto Trnava, My Trnavské noviny, Trnavské rádio, Trnavsko.

Predpredaj: https://vstupenky.maxiticket.sk/author-punisher-nadja-lingua-ignota-2019-trnava
Koncert na stránke Malého Berlína: https://www.malyberlin.sk/eventy/konzert-author-punisher-nadja-lingua-ignota/
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/226775414894447/

Web:
http://www.tristanshone.com/
https://kristinhayter.com/
http://www.nadjaluv.ca

Author & Punisher – Nihil Strength (oficiálny videoklip): https://www.youtube.com/watch?v=1UR3YjktJYI

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.