CIRCULAR SAW: „Chceli by sme sa venovať tomu najhoršiemu, čoho je človek schopný.“

Circular Saw

Thrasheri CIRCULAR SAW pomenili zostavu a zachutil im death metal. Výsledkom je nová pieseň s názvom „Krvavá Nedeľa“, ktorá pojednáva o historickej udalosti. Prečo si vybrali takúto tému a ako sa ich tvorba zmenila na death metal? Bude nový album? Všetko som sa pokúsil zistiť.

Circular Saw

Circular Saw

Novú pieseň ste nazvali podľa jednej historickej udalosti – „Krvavá Nedeľa“. Prečo ste sa rozhodli pripomenúť túto udalosť?

Ahoj. Pre Krvavú Nedeľu sme sa rozhodli, pretože ako sme už písali, bol to hrozný masaker. Všeobecne by sme sa v ďalšej tvorbe chceli venovať a pripomínať udalosti, ktoré sa reálne stali. Chceli by sme sa venovať tomu najhoršiemu, čoho je človek schopný a to nielen na iných ľuďoch, ale aj sám na sebe. Krvavá Nedeľa bola naša prvá vec v novej zostave, preto sme sa rozhodli, pustiť von práve túto.

Oproti vaším predošlým veciam ste sa výrazne posunuli do death metalu. Čím Vás zlákal tento žáner? Budú všetky nové skladby „death metalovejšie“?

Zrejme áno. Ono sa to v podstate vykrištalizovalo novou tvorbou a samozrejme, keďže s death metalom nemáme žiadny problém, ani sme sa tomu nijak nebránili.

Kde ste boli nahrávať a aký zvuk ste chceli dosiahnúť?

Nahrávali sme v Šulekove v Blazy Records. Nemali sme danú predstavu o zvuku typu: „Chceme aby to znelo ako ten a ten“. Skôr sme chceli dosiahnuť, aby nahrávka už samotným zvukom neveštila nič pekné. Či sa to podarilo, nech posúdi každý sám.

Novú pieseň máte vonku, na čo sa možeme tešiť? Nové EP/album?

Zatiaľ jediné čo vieme z našej strany sľúbiť a z čoho sa tešíme sú koncerty. Samozrejme o albume kecáme už nejaký čas a radi by sme to dosiahli, tiež máme nejakú predstavu o tom ako by mal vyzerať a v akom duchu by sa mal niesť. Rozhodne však nejdeme zatiaľ nič sľubovať.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/pg/circularsawsurany/
https://bandzone.cz/_81995

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.