Čierny kov pod Tatrami – Zrodenie tragédie z ducha hudby!


Plagát

Plagát

Fanúšikovia čierneho kovu si prídu na svoje, v Poprade nastane Zrodenie tragédie z ducha hudby! Vystúpia Algor, Machina Baphometa, Zhor a Malokarpatan.

Čierny kov pod Tatrami: dej prvý

ZHOR – (black metal) Podolínec

Kapela začala vo dvojici (gitara+bicie) skúšať približne pred rokom. Za ten čas sa im podarilo zložiť 8 piesni z ktorých väčšina bude na pripravovanom demo albume. Ku kapele sa nedávno pripojil tretí člen Bes (basgitara) z kapely Machina Baphometa a tak kapela v plnej zostave usilovne pracuje na dalších veciach. V Poprade sa predstavia na ich prvom verejnom koncerte a vy sa môžte tešiť na priamočiarý black metal s dávkou melancholie.

MACHINA BAPHOMETA – (black metal) Kežmarok

Machina Baphometa vznikla z prachu kapely Mesačný Tieň, ktorá fungovala od roku 2005. Po personalných zmenách sa kapela premenovala a začala hrať vo dvojici nove veci. Po čase sa im podarilo nahrať prvé EP: On The Ruins Of Empires na ktorom im za bicími hosťoval Daimonion z kapely Pagan Spirit. Ku kapele sa nedavno pripojil gulometník Robo Kuzma z kapely Infer takže je Machina v plnej zbroji! Skúšaju pravidelne a chystá sa plný album. V Poprade vystúpia na ich prvom koncerte!

ALGOR – (experimental black metal) Nové Mesto Nad Váhom

Algor netreba nejak zvlášť predstavovať. Stálica na našej scéne ktorej sa za 18 rokov svojej existencie podarilo nahrať dva albumy, niekoľko demo nahrávok a split-ov. Kapela prešla od pohanskej tématiky a surového black metalu k atmosferickému a melancholickému black metalu a tématike filozofie či religionostiky inšpirovanej hlavne rumunským filozofom Mircea Eliadem. Algor má za sebou množstvo koncertov doma aj v zahraničí a konečne ich privítame aj tu, pod Tatrami!

MALOKARPATAN – (black metal) Bratislava

Obrovskú priazeň fanušíkov najmä v zahraničí si Malokarpatan získal takmer okamžite po vydaní ich debutového albumu: Strídžie Dni kt. vyšiel doposiaľ už v 5 edíciach. Behom roka od vydania debutu kapela stihla koncerty napr. v Írsku či Nemecku a ponuky sa množia…Ich hudba by sa dala charakterizovať ako old school black metal. Texty su zamerané na slovenský folklor, čarodejnícto a dedinské pijanstvo! Spievané v západoslovenském nárečí . Kapela pozostáva z členov kapiel: Remmirath, Temnohor a Algor.

Miesto: Rock Fabric, Poprad
Termín: 26. november 2016 o 19:00
Vstup:5€

FB event: https://www.facebook.com/events/1602185530075276/

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.