Čerstvá power metalová kapela GLASSGATE vypustila do sveta EP

GlassGate - The Eighth colour of rainbow

Power metalisti GLASSGATE vypustili do sveta EP a vy sa dozviete viac.

GlassGate - The Eighth colour of rainbow

GlassGate – The Eighth colour of rainbow

Kapela GLASSGATE vznikla v Rajci v roku 2018 reformáciou pôvodnej neveľmi aktívnej kapely, ktorá dlhé roky trpela nedostatkom bubeníkov a basákov. Keď sa k nej pridal basák Juraj Šimek a doplnil zostavu v zložení Marek Milo (spev), Maroš Maliček (gitara), Peter „Frodo“ Pauliny (bicie) a Jozef Kozárik (klávesy), konečne bolo možné vyraziť na koncerty a aj do štúdia.

EP nesie názov „The Eighth Colour Of Rainbow“, vyšlo v apríli a obsahuje 4 piesne v celkovej dĺžke takmer 25 minút. EP sa nahrávalo v GM Recording Studiu v Jablunkove (ČR), kde sa o songy postaral vynikajúci Martin Roženek.

Texty nemajú jednotnú tému, vznikajú každodennou inšpiráciou. Vďaka tomu nájdeme na EP epický song, ktorý v metaforách hovorí o snahe dosiahnuť niečo viac ako všedný život („The Eighth Colour Of Rainbow“), ďalej love-song („Rose In The Dust“), poctu objaviteľom a dobrodruhom („Age Of The Unknown“), ale aj satiru („Army Of Fools“).

Skladby:

1. „Age Of The Unknown“

2. „Rose In The Dust“

3. „The Eighth Colour Of Rainbow“

4. „Army Of Fools“

V novembri a decembri príde zvýšená koncertná aktivita, už aj s novými skladbami, na ktorých aj v týchto chvíľach pracujú.

Cover albumu znázorňuje ruku, ktorá drží sklený kľúč. Tento symbol má viacero významov a radšej ako vnucovať poslucháčom niektorý z nich, by kapela chcela, aby si každý po vypočutí skladieb našiel ten svoj. Autorom je Digital Artist Lucien Anemos.

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/glassgate/
https://distrokid.com/hyperfollow/glassgate/the-eighth-colour-of-rainbow?fbclid=IwAR2L0BPmuXaCbUbPaNMsqBBFm8I-f6EpxLtfo3gaj4lpmG8r4IqJi5vFyRU

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.