CASTAWAY vypustili nové video a chystajú EP

Castaway EP

Novinky z tábora CASTAWAY.

Castaway EP

Castaway EP

Skladba „U.N.I.“ je prvým singlom z „pandemického“ EP Castaway s názvom „Everflowing Past“. Kapela nechcela počas uplynulého roka úplne rezignovať na kontakt s fanúšikmi, a tak sa pôvodný nápad vydať singel postupne rozrástol na ideu špeciálneho EP, ktoré s aktuálnym zvukom predstaví Castaway od úplných koreňov až po súčasnosť.

Ako už názov napovedá, EP „Everflowing Past“ je „časozbernou“ kompiláciou, ktorá obsahuje dve čerstvo nahraté piesne: prerobenú verziu skladby „Fait Accompli“, pôvodne pochádzajúcu z obdobia prehistórie Castaway, konkrétne z roku 2001, a spomenutú úplnú novinku „U.N.I.“, ktorá bola vybratá ako prvý singel, napriek tomu (alebo práve preto), že svojím priamočiarejším power metalovým vyznením je pre tvorbu Castaway pomerne netypická. EP dopĺňajú aktuálne remixy troch skladieb reprezentujúcich tri doterajšie albumy kapely.

Platí tak, že čím menej ste toho od Castaway doteraz počuli, tým viac Vám nové EP ponúkne. V každom prípade, pre svojich odvekých fanúšikov prichystala kapela malé prekvapenie skryté na úplnom konci EP.

Dve nové skladby boli nahraté v spolupráci s americkým hudobníkom a producentom Devonom Gravesom (Psychotic Waltz, Dead Soul Tribe), ktorý si na EP aj zaspieval. O mix sa postaral slovenský producent Adam Mičinec, mastering mal na starosti Tony Lindgren zo švédskych Fascination Street Studios. Aranžérsky Castaway na novom EP spolupracovali aj s uznávaným slovenským skladateľom a dirigentom Adamom Kurucom (Ilyas, Persona Grata). „Everflowing Past“ vychádza na vlastnej značke kapely 30. 4. 2021, netradične najskôr vo fyzickej, neskôr aj v digitálnej podobe.

Tracklist:
1. Fait Accompli MMXX (feat. Devon Graves)
2. U.N.I.
3. This-Integration (remix)
4. Counting the Stones (video remix)
5 Fallen (video remix) (feat. Roland Grapow)

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.