Buried In The Blood: komorný, no našlapaný koncert v Trenčíne!


BLOODY OBSESSION, ABORTION, CRYSTALEPSY, OLD COCCOTS, 12. máj 2018, Klub Lúč, Trenčín

Chalani z DEHYDRATED dali hlavy dokopy a vytvorili dosť zvučný line-up pre koncert v domácom Trenčíne. Tentokrát zostali len v role organizátorov, na pódium sa nepostavili, čo sa odzrkadlilo na účasti. Ako mi poznamenal Braňo: „Keď tu nehráme my alebo DEPRESY, tak tu nik nie je.“ Je pravda, že domáce kapely pritiahnú kopec známych a tí dotiahnu svojich známych, otázka je však iná. Zaujíma sa niekto komplexne o scénu a chodí na koncerty preto aby spoznal aj nové kapely? Každý nech si odpovie sám za seba, no účasť v tento večer nebola rekordná (ledva 50 ľudí aj s topánkami), zato kapely by si zaslúžili viac. Poďme si to prebrať.

Pri názve OLD COCCOTS ma skôr napadne country kapela z vidieka, kde je dominantný chov hydiny a ošípanej. Keď sa však na to cítia, tak budiš (všetci mi až takí starí neprišli). Žiadneho hrania na vidlách sme sa nedočkali, ale staroškolského death metalu s nádychom melodiky. Postarší členovia kapely do toho dávali všetko, bolo mi hneď jasné, odkiaľ ten názov pochádza. Drvili jeden úderný riff za druhým, skoro všetko v stredných tempách s valivým účinkom. Ľudia ešte ostali pozadu, málokto sa zapojil, no ich to neodradilo. Na záver sa mi začalo zdať, ako keby sa snažili napodobniť AMON AMARTH, no bolo mi ujasnené, že nešlo o napodobninu, ale cover kapely. Príjemný začiatok večera.

Prach na parketách prišli rozvíriť brutal death metalisti z Olomouca – CRYSTALEPSY. K hororom budú mať tiež kladný vzťah, keďže celé to začalo introm z HELLRAISER. Fanúšikovia modernej vlny slamming brutal death metalu si prišli na svoje (z časti aj ja). Poriadne drvivé sekanice, vokál zvrátený (hĺbky, pískačky aj bravčoviny) a celé natlakované agresívnym spôsobom priamo do nás. Pár ľudí sa už prebralo k životu a pohli aj nejakou tou končatinou. Hnisavá šťava sa valila z pódia v podobe vražedných tónov, ktoré nám poriadne prečistili bubienky. Po skončení setu som sa mimoriadne tešil na SLAMTASTIC PARTY 2, kde tiež vystupovali…ale to je už iný príbeh.

Jediný zástupca našej scény ABORTION prišiel oslabený o gitaru – Libora. Mal zrejme zvukárske povinnosti niekde inde. Aký to malo dôsledok? Zvukovo to bolo chudobnejšie, no nápor tam bol stále mimoriadne silný. Oni vedia, čo to znamená grindový tlak. Nahustiť do nás toľko energie, že som niekedy nevedel, kde mi hlava stojí. Vtipné okienko pána Lepru tiež nechýbalo. Urazili sme fanúšikov futbalu aj celého športu, true metalisti tiež dostali svoje, proste grind od podlahy, ako má byť, nie len po hudobnej stránke, ale aj po názorovej. Starí matadori proste vedia ako sa rúbe!

Časopis Pařát už odoberám dlhšie, no máloktoré CD, ktoré vychádza spolu s časopisom, ma oslovilo tak silným spôsobom ako práve „Husaria“ od BLOODY OBSESSION. Mimoriadne natlakovaná jazda plná drtivého death metal s neskutočným tlakom na bránu. Naživo to malo tiež prvotriednu energiu a riffy doslova vraždili. Fakt dravý set, ktorý nám nedal vydýchnuť. Ženské pokolenie si tiež mohlo prísť na svoje, keďže spevák nevyzeral ako husársky bojovník, ale skôr ako člen Chippendales. Obzvlášť, keď si dal dole tričko, muselo nie jedno ženské lono navlhnúť, čo mi celkom k ich lyrike moc nesedí, ale som len chlap a závidím. Každopádne vydarená akcia, až na účasť!

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Alexandra Power
Všetky fotky nájdete TU

 

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.