BESNA vydala nový klip

BESNA - Zverstvá

BESNA vydala nový klip: Nahliadnite do rozprávkovej krajiny divých zvierat a besných zverstiev.

BESNA - Zverstvá

BESNA – Zverstvá

Bratislavskí post-black-metalisti Besna vydali 10. februára 2022 audiovizuálny singel Zverstvá ako predzvesť ich debutového rovnomenného albumu, ktorý má vyjsť už v marci.

Ako rýchlo sme na zločiny minulého režimu ochotní zabúdať. Beštiu vznešených ideálov, ospevovanú heslami, spútanú žalárnikmi, dňom i nocou sliediacu po tých, ktorí si čo i len trúfli pozdvihnúť hlavu. A možno je pre nás minulosť krajinou vzdialenou, rozprávkovou…

Text skladby Zverstvá rozoberá problematiku vyrovnávania sa spoločnosti so zločinmi minulých režimov a súčasného vymáhania ich spravodlivosti. Je štylizovaný do rozprávkovej krajiny divých zvierat a besných zverstiev. Nahrávka má moderný metalový zvuk s vplyvmi post-rock a black metalu. Kompozične je viac priamočiarejšia ako ich predošlá tvorba.

Klip zrealizoval a z väčšej časti natočil mladý grafický dizajnér Tomáš Paulen, ktorý sa podieľal aj na dizajne celého albumu. O zábery zvierat sa postarala dokumentárna režisérka Tereza Michalová.

Singel je dostupný aj na bandcampe kapely a čoskoro aj na streamovacích službách. V marci sa môžete tešiť aj na celý debutový album Zverstvá, ktorý si kapela vydáva svojpomocne. Nahrali ho v bratislavskom Pulp studiu za pomoci Jakuba Hríbika a Jakuba Spiszaka a celé to potom mixoval a mastroval Jakub Tirčo.

Single – Spotify: https://open.spotify.com/track/3IhctsE3Yk4vJTh2Juj1lx?si=c624ae7eda6d4d4f
Pre-order album – Bandcamp: https://besna.bandcamp.com/album/zverstv

Facebook: facebook.com/BesnaBand
Instagram: instagram.com/besna.band
Mail: besna.band@gmail.com

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.