BARDORIAN – metalový hlas z Bardejova sa ozýva!

BARDORIAN - Testament

Chalani BARDORIAN dávajú o sebe vedieť pomocou nového videoklipu k piesni „Testament“, ktorá bude súčasťou chystaného debutu. Pozval som na kus rečí speváka Daniela, aby nám to celé priblížil.

BARDORIAN - Testament

BARDORIAN – Testament

Ako sa písala história kapely BARDORIAN?

Pôvodná kapela vznikla pred 20 rokmi, postupne sa menila tak, ako aj jej členovia, ale zdravý základ zostavy ostal. Postupne sa po miestami krátkej odmlke zostava vyformovala do koncertného zoskupenia. Interné vzťahy v kapele sú často krehké. Ani nás to neminulo. Päťčlenné zoskupenie kapely napokon zanechal bubeník, čo bolo aj zaťažkávacou skúškou pre kapelu. BARDORIAN nesie na svojich krídlách toho času tieto mená: Daniel Čekan – spev a texty, Peter Majerník – gitara, Ľuboš Mikula – bass, Milan Gmitter – gitara.

Kde ste boli natáčať klip a aká je jeho myšlienka?

Videoklip sme točili v okolí Bardejova na Zborovskom hrade a týmto sa chceme srdečne poďakovať aj Obč. združeniu za obnovu hradu Zborov a za umožnenie využiť pre natáčanie kulisu hradu Zborov. Videoklip nesie hlbokú myšlienku toho, ako sa strácame nad svojimi cestami, myšlienkami, úvahami a strachom pred smrťou až nakoniec si uvedomíme, že je to aj tak na koniec všetko jedno. Produkoval nám to náš dobrý kamarát Peter Durak z DURAK Production.

O čom bude debutový album?

S myšlienkou klipu sa budeme pohrávať aj na prvom našom albume, ktorý bude o nás ľuďoch, hlavne o tých, ktorí sa nadraďujú a pasujú nad všetkých. „EKVILIBRISTA“ ako názov albumu sme zvolili preto, lebo je to ako ľudský život – BALANCOVANIE NA LANE a časté tragické pády do prázdnoty a beznádeje. Hlavne poukazujeme nato, aká je v spoločnosti veľká nespravodlivosť a nerovnováha.

Koľko bude obsahovať piesní a kde ste boli nahrávať?

Album by mal mať 10 skladieb, ktoré budú okorenené našou dávkou človečiny. Nahrávame a spolupracujeme s Jaroslavom Lukáčom z Negative Tunes a s Petrom ECCO Halgašom. O logo sa nám postaral Peter Durak z DURAK Production. Cover je ešte rozpracovaný a nechávame to ešte zrieť. Zverejníme ho v pravý čas.

Plánujete album podporiť aj koncertmi?

Po ukončení prác na albume sa radi vrhneme na každé pódium, ktoré to ustojí, ale najprv musíme nájsť chýbajúci článok a ten je už klasikou na Slovensku – bubeník, takže aj touto formou by sme chceli osloviť bubenícku verejnosť.

Ďakujem pekne za tvoj čas. Máš nejaké slová na záver?

Ďakujeme Lukáš, tebe a Hlukoskopu, za možnosť sa odprezentovať.

Link na kapelu:
https://www.facebook.com/Bardorian1/

Link na vydavateľa:
https://www.facebook.com/slovakmetalarmy/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.