Atmosferický projekt STRANGER poteší fanúšikov post-rocku

Stranger - 001

Na našej scéne sa objavil projekt s názvom STRANGER. Unáša sa na vodách post-rocku a ambientu a skrýva v sebe krehkosť, melanchóliu a atmosferičnosť. Rozhodol som sa, že vám ho spolu s Mariánom predstavíme.

Stranger - 001

Stranger – 001

Ako vznikol tvoj projekt a prečo názov Stranger?

Môj projekt vznikol v septembri 2018 úplne spontánne. Prebiehala myslím že druhá séria Stranger Things a ja som si na tom fičal, tak od toho sa odvíjal aj názov, bolo to jednoduché.

Prečo práve tento inštrumentálny a atmosferický žáner?

Hneď pri vzniku projektu som mal jasno akým štýlom sa chcem uberať, keďže tento žáner hudby nie je u ľudí najpopulárnejší, najmä na Slovensku, tak som išiel do niečoho nového.

Nedávno si vyhodil pieseň „001“ na svet , je to začiatok niečo väčšieho?

Ten song je iný ako ostatné. Počuť tam oveľa viac tej ‚špinavosti‘ ako u predošlých skladbách. V budúcnosti sa chcem dočasne zamerať na ambientnú vlnu. Je to experimentálne a zároveň melancholické, tak tvorím ako cítim a ako ma napadne.

Kde chodíš nahrávať svoje veci?

Všetky nahrávania prebehli u mňa v domácom prostredí.

Covery robíš aj na single. Všetko je to tvoja práca?

Na tvorbe coveru k môjmu prvému EP sa podieľala mladá šikovná umelkyňa Silvia Bobeková, ktorá ma už svoje meno vo svojom portfóliu, takže v budúcnosti by som ju požiadal kľudne aj o ďalšiu spoluprácu. Ďalšie dva covery ku singlom nie sú moje, no boli mi po dohode poskytnuté ako obaly ku skladbám, keďže som lovil po niečom, čo by vyjadrovalo obrázkom samotné skladby. K singlu „001“ mám už svoj vlastný cover.

Nerozmýšľal si, žeby si projekt premenil na kapelu a vystúpil na pódia?

Rozmýšľal. V budúcnosti sa príde možno s niečím úplne novým, keď to čas umožní. Tento projekt zrejme ostane zachovalý ako samostatný.

Čo nové od teba môžeme čakať v najbližšej dobe?

Postupne nové nápady, ktoré prenesiem do nových skladieb a zároveň popracujem na vyššej úrovni, takže latka pôjde zase o niečo hore.

Ps: Ďakujem Vám za môj prvý oficiálny rozhovor.

Linky:
https://www.facebook.com/strangermguitar/
https://strangerm.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCkxveCT7qw1msyO5wsfVbJw

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.