ACHSAR hodujú s fínskym hosťom!


ACHSAR vypustili nový videoklip k piesni, kde hosťoval Tuomas Rounakari z KORPIKLAANI.

Folkovo naladení metalisti z Levíc – ACHSAR nahrali nový videoklip k piesni „Loud and Proud“. Skladba už bola dlhšiu dobu hotová, no stále niečo potrebovala – husle.

Čo spravili?

„Napadlo nás osloviť Tuomasa od KORPIKLAANI, bol to ten najvhodnejší adept. Poslali sme mu album „Septentrionalis“ a po vypočutí súhlasil so spoluprácou. Bola to pre nás nová a zaujímavá skúsenosť a zároveň aj náročná pre obidve strany. Nahrávali sme každý „doma“, posielal nám svoje nápady a niektoré veci niekoľkokrát prehrával. Spracovali sme cez 40 nahrávok a výsledok môžete posúdiť sami.“

Ako to šlo s klipom?

„Klip bola pre nás tiež nová a zaujímavá skúsenosť. Bolo treba dať dokopy 30 komparzistov, obliecť ich, nakŕmiť a hlavne počas natáčania udržať disciplínu. Samotné natáčanie trvalo 19 hodín, ak vynecháme prípravy. Vďaka profesionálnemu prístupu Chill media to dopadlo nad naše očakávania. Natáčali sme to u nás v Leviciach – Bikers pub, kde klip začína, v sud bare pokračuje a vyvrcholilo to v „narnii“ spolku stredovekých umelcov, kde sa odohráva väčšina klipu a záver končí v Sud bare. V klipe si zahrali aj samotní majitelia podnikov, škoda, že sa Tuomas nemohol priamo zúčastniť natáčania, ale pri pozornom sledovaní ho na chvíľu objavíte.“

Skladba má samotný nosič a bude zároveň aj na novom albume, na ktorom chalani práve makajú. Hor sa hodovať za tónov folk metalu!

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/achsarofficial/
http://bandzone.cz/achsar

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.