ABYSS ABOVE: „…breakdown-ov je stále dosť.“

ABYSS ABOVE - Inevitable End

Deathcoristi ABYSS ABOVE vypustili do sveta nový videoklip k piesni „World Casket“ a zároveň aj celé nové EP „Inevitable End“ a musím uznať, že ich deathcore je riadne „heavy“ a skrýva v sebe o veľa viac, ako môžete predpokladať. Rovno som oslovil kapelu s pár otázkami.

ABYSS ABOVE - Inevitable End

ABYSS ABOVE – Inevitable End

Nedávno ste vypustili do sveta nový klip s piesňou s názvom „WORLD CASKET“. Klip je dosť artový a krvavý. Čo ste ním chceli povedať?

Značnú časť tejto otázky pomôže vysvetliť text. Ľudstvo je už za hranicou záchrany a nečaká nás nič iné ako koniec. Na tomto svete sme spoločne uväznení a spoločne aj zhynieme. Táto hlavná tematika sa rovnako hudobne aj textovo nesie v posledných dvoch skladbách. Celý klip režíroval a točil Alan Grnja z kapely DISTANT a na post-produkcii a strihu sa podieľal Matt Yakesh z NO FACE NO CASE.

V piesni vám hosťuje Andreas Bjulver z kapely CABAL. Prečo ste práve jeho oslovili na spoluprácu? Ako ste ho oslovili? Kývol na to hneď? Čo vraví na vašu hudbu?

S Andreasom sa poznáme už nejaký čas, hrali sme spolu v Košiciach a vždy sa nám páčil jeho vokál. Nad spoluprácou sme uvažovali dlhšie, ale čakali sme na správny moment, aby sme ho oslovili. S hosťovaním súhlasil, keďže si nás pamätal z Košíc a páčil sa mu náš nový materiál.

Pieseň sa nachádza na novom EP „Inevitable End“, ktoré vyšlo 17. augusta. Čo nám o ňom môžete prezradiť?

Na EP sa objavia tri nové skladby, ‚Dead Silence‘, ‚World Casket‘ a ‚In Wake Of Dying Sun‘. ‚Inevitable End‘ slúži ako predzvesť posunu a smeru, ktorým sme sa ako ABYSS ABOVE rozhodli pokračovať. Kým prvá skladba hudobne aj lyricky nadväzuje na posledný release (Doombound EP), ďalšie dve skladby sú podstatne viac ‘experimentálne’. Líšia sa ako kompozíciou tracku, tak aj lyrickou časťou. Samozrejme, čo sa nezmenilo stále je to, že breakdown-ov je stále dosť. EP vyšlo na všetkých streamovacích platformách a zároveň k dispozícii bude aj CDčko, ktoré bude obsahovať už vydané verzie a rovnako aj čisto inštrumentálne skladby.

Názov pre EP ste zvolili Inevitable End – nevyhnutný koniec. Čo je ten nevyhnutný koniec?

Naša nevyhnutná smrť. Témou tejto trilógie je koniec všetkého a ako sa svojpomocne a neodvratne blížime k istému zatrateniu. EP bolo písané viac-menej ako príbeh, ktorý plánujeme rozvíjať na našom nasledujúcom materiáli. Posledná skladba ‘In Wake Of Dying Sun’ symbolizuje tento koniec ale zároveň začiatok niečoho nového a iného ako všetko, čo sme doposiaľ ako ABYSS ABOVE spravili.

Mix, mastering a produkciu vám spravil Simone Pietroforte z Divergent Studios. Prečo ste zvolili práve toto meno?

Simonea sme oslovili už pri „Doombound“ EP a odvtedy nemáme ani najmenší dôvod pátrať po inom majstrovi zvuku. Je to človek, ktorý rozumie našej vízii a jeho profesionálny prístup, skúsenosti a expertíza ho robí nenahraditeľným členom nášho tímu. Simone je jeden z ľudí, ktorí sa podieľali na produkcii – rovnako aj Vojta Pačesný a náš Martin Mikuška sa podieľali na EP v tomto smere.

Chystáte aj nejaké koncerty?

Samozrejme, v najbližších týždňoch budeme doháňať zameškané koncerty, tak veríme, že sa vidíme na nich. Túto sobotu si zahráme s chalanmi zo STERCORE a SINNER SELF v košickom Collosseu po roku a dva týždne na to sa znova objavíme v Bratislave na Klubovna Fajtfest Night. V októbri poputujeme do Prahy, kde to odpálime na krste albumu „Silent Generation“. Dúfame, že sa na nejakom z týchto koncertov uvidíme.

28.8. Košice @ Collosseum Club | Stercore, Sinner Self
11.9. Bratislava @ Randal | KlubovnaFajtfestNight | Head2Down, Stercore, Stellaris (CZ)
30.10. Praha @ Rock Café Prague | Silent Generation (CZ), xVICIOUSx (BE), No Face No Case (CZ)

Linky na kapelu:
https://www.facebook.com/abyssabove
https://linktr.ee/abyssabove

Autor: Lukáš Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.