0N0 chystá splitko s kapelou OWL

OWL-0N0 - split

Ťažkouchopiteľná družina 0N0 ohlásila, že o chvíľu vydá splitko s kapelou OWL. Čo je tá kapela vlastne zač? Ako k tomuto došlo? Čo chystajú v budúcnosti? Všetky odpovede nájdete nižšie.

OWL-0N0 - split

OWL-0N0 – split

Spojili ste sily s kapelou OWL. Mohol by si ju nám predstaviť?

OWL je nemecká jednočlenná kapela, ktorá v súčasnosti experimentuje najmä s atmosférickým doom metalom, ale nie sú jej cudzie ani ďalšie extrémne žánre ako death metal a math metal.

Ako došlo ku spolupráci?

Christian Kolf sa nám ozval v období vydania „Reconstruction and Synthesis“, pretože ho oslovila naša tvorba. Po vypočutí jeho tvorby, v ktorej sme taktiež našli zaľúbenie, sme spoločne začali uvažovať o tom, že niekedy v budúcnosti by sme mohli spolupracovať na split albume. Myšlienka sa nám podarí uskutočniť v deň jesennej rovnodennosti, 23. septembra 2019.

Kde ste boli nahrávať?

Všetko sa nahrávalo v našom štúdiu LU69. Gitary sa reampovali v štúdiu Pulp v Bratislave spolu s materiálom na naše predchádzajúce EP „Cloaked Climax Concealed“. Tentokrát sme sa postarali aj o mastering celej nahrávky.

Aké piesne nájdeme na splitku?

Na našej strane splitka sa budú nachádzať dve staré piesne 0N0, ktoré dostali novú zvukovú podobu a každá bola do určitej miery znovunahratá, zrearanžovaná a vylepšená. Ide o jednu skladbu z debutu „Path“ a jednu ešte staršiu skladbu, teda z obdobia, keď aj 0N0 fungovalo ako jednočlenný projekt. OWL predstaví materiál, ktorý sa bude niesť netradične v rýchlejšom a agresívnejšom duchu. Tiež ide o čiastočné oprášenie staršieho materiálu.

Kde splitko vyjde a v akom rozsahu?

Materiál vyjde pod našim vlastným vydavateľstvom The House of What You See. Chceli sme vyskúšať médium, na ktorom sme zatiaľ ešte nič nevydali a potešiť zberateľov rarít. Kazeta vyjde v limitovanom náklade 111 kusov.

Aké máte plány na najbližšie obdobie?

V tomto momente usilovne pracujeme na našom treťom albume, ktorý vyjde pod Transcending Obscurity Records.

Linky na 0N0:
https://www.facebook.com/0n0band/
https://ono0110.bandcamp.com/

Linky na OWL:
https://www.facebook.com/owlmetal/
https://owlmetal.bandcamp.com/

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
2. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
3. Pridať sa do FB skupiny.
4. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
5. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentuj na Fejsbúčiku

O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.