Steve Misik & Co. – crossover s rock-metalovým feelingom.


Steve Misik & Co.

Ak sa vám páči progresívny rock, či metal s funkovým nádychom, prípadne s etno-folklórnymi prvkami, občas s jemným bluesovým feelingom, post rock, art rock so štipkou alternatívneho rocku, tak vám určite ulahodí debutový album Schizoemphatic od Steve Misik & Co. (Na albume môžete nájsť crossover všetkých vyššie uvedených žánrov.)

Schizoemphatic je album, ktorý aj cez svoju rozmanitosť nestratil svoj rock-metalový feeling.

Chalani vypustili singel Symbols, ktorý vŕta do stoner metalu.
http://www.cdbaby.com/cd/stevemisikco4
https://stevemisikco.bandcamp.com/track/symbols

Kapela Steve Misik & Co. známa skôr v zahraničí ako na domácej scéne, vydala svôj debutový album v decembri 2016, a planuje ho prezentovať na jar 2017 koncertami aj na domácej scéne.

Na oficiálnej webstranke kapely (http://www.stevemisikco.com) môžete nájsť kompletné info, fotky, videá, najnovšie správy, termíny koncertov a voľné vstupenky! Kto sa zapíše do mailing listu na webstranke obdží zdarma skladbu z albumu podľa vlastného výberu. (Je možné si vypočuť album aj zdarma priamo na webstranke.) Prví 20 subscriberi do mailing listu obdržia okrem skladby aj posledné číslo česko-slovenského časopisu RockHard kde má kapela interview.

Na albume spolupracovali aj zahraniční hostia, ako v skladbe Shadows, ktorá je crossoverom exotického flamenca, metalu a eastern folku. Na cajon a palmas v nej zahral španielsky rodák z Cordoby Francisco Jimenez. V akustickej skladbe May zahrala saxofonistka Felicity z ostrova Fuerteventura. Skladby majú aj videoklip, ktorý môžete vidieť na youtube kapely (https://www.youtube.com/user/stevemisikco).

Hudba Steve Misik & Co. je založená na koncepte spojiť rôzne žánre, rôzne imaginárne svety a fantázie v každej skladbe, ale udržať si pritom svoju vlastnú tvár.

Texty poukazujú na problémy civilizácie spoločnosti a duševný svet moderného človeka. Grafickému stvárneniu albumu dominuje chobotnica s čelenkou z pier. Vyjadruje blízky vzťah k prírode a symbolizuje zároveň slobodu vychádzajúcu z rôznych starodávnych filozofií, ktoré zapôsobily aj pri vytváraní niektorých textov na albume.

Tlačová správa


O Lukáš Polák

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.