Ružomberské vraždenie v duchu exotiky!

Gutslit

SPLATTERED, STILLBIRTH, GUTSLIT, CARNIVORE DIPROSOPUS, 28. august 2017, Nové Korzo, Ružomberok

Splattered

Splattered

Metal je už všade! Neexistuje krajina, ktorá by nemala metalovú kapelu. V niektorých krajinách to nie je problém, inde je pomaly otázka života, či napriahnu struny a vypustia z gitár krvilačné tóny. Metal však spája a hľadá cestu ako si nájsť spoločnú reč. Jeden z výsledkov je turné kapiel z rôznych štátov. Dôkazom namiesto sľubov je aj turné, ktoré zavítalo do Ružomberka. Štyrikrát brutal death, štyrikrát na rôzny spôsob a štyrikrát z inej krajiny. USA, Nemecko, Kolumbia a India! Exotika a brutalita mala teda zavládnuť nad Novým Korzom v Ružomberku. Ako to celé prebiehalo?

Akciu malo pod taktovkou SMA (Slovak Metal Army) – s Jurom sme aj rozobrali vo videorozhovore o čom to celé je (či už SMA alebo ISP), ak si nevidel, môže si to pustiť TU. Poďme však k veci. Začiatok naplánovaný na 19:00 a SPLATTERED spúšťajú svoj set na minútu presne. Úvod hodný skutočnej mäsiarčiny! Poriadne šťavnaté gitary s mohutným zvukom, dravým nasadeným a vokálom ako z pekelného chlieva. Možno pre mnohých to bol ťažký oriešok, pretože nehrajú zrovna prehľadnú podobu BDM, ale idú skôr na to z ostra s cieľom poriadne zarezať do živého a vytrhnúť všetky črevá z tiel a ešte ich poriadne pomlieť v mlynčeku. Je jasné, že tu kompromisy nehrajú žiadnu rolu. Živočíšnosť na prvom mieste, technika na druhom, a občas nejaký slamming. Jediný mínus bol prepísknutý zvuk, vďaka čomu sa vokál v strácal vo vnútornostiach tónov. Napriek tomu to boli iné jatka!

Stillbirth

Stillbirth

Druhí na rad prišli Nemci – STILLBIRTH, nedávno som ich videl na indoor flesh party, tu sa mi však páčili viac. Ľudia zaplnili každé voľné miesto v podniku a vpredu hneď pod pódiom sa vytvoril poriadne dravý kotol. Začalo to pri predchádzajúcej kapele, tu to malo však svoj vrhol. Doslova vraždenie nie len na pódiu, ale aj pod ním. Musím povedať, že bez tohto živlu pod pódiom, by kapela bola o triedu horšia. Nemci hrajú prevažne zábavný slamming BDM, ktorý sa nehrá na nejakú originalitu, alebo vystrčenie z radu, skôr ide cestou – zahrám poctivo už vymyslené a hlavne nech sa ľudia bavia a skáču. Ako aj predošlí spevák z kapely aj tento skončil na rukách fanúšikov, a potom aj ďalší dvaja. Nebolo to už také brutálne a masívne, ale zato zábava išla na plné gule!

Gutslit

Gutslit

Zrejme najväčšou exotikou boli GUTSLIT z Indie. Teda hlavne basák (so 6strunovou basou) a s turbanom na hlave. Zato hral ako pán, radosť počúvať a kukať sa. Oproti Brutal Assaultu vymenili speváka, no musím uznať, že tento nový dáva väčšie grády, aspoň teda naživo. Viac sa zameral na hrdelný a bravčový vokál a škrekoty šli na druhú koľaj. Malo to o veľa väčšie grády ako na brutale. Hudobne idú celkom vlastnou cestou, trochu brutal death metalu, kus grindu a štipka klasického death metalu v jednom kotli a vyvalené na nás za horúca! Všetko zahraté s veľkou dávkou pôžitku a radosti z hrania, že človek nemôže mať zlú náladu ani pri toľkých tónov drastického násilia.

CARNIVORE DIPROSOPUS

CARNIVORE DIPROSOPUS

Pred záverečnou kapelou došlo k technickým problémom, čo kus zdržalo koncert. Nebolo však ani 23:00, takže nič hrozné sa nedialo. CARNIVORE DIPROSOPUS spúšťajú okolo jedenástej hodiny, tak všetko je v najlepšom poriadku, jediná vec, čo sa mi nezdala, bol zvuk bicích – kopák znel, ako keby sme listovali nejakú knihu, čím to strácalo na guliach. Zvyšok však bol v poriadku a rezal na plné obrátky. Spevák nahodil na seba vestu, niektorí sa však mohli báť, či nemá v jednotlivých vreckách nejaké C4, ale jediné, čo malo drvivú silu bol poriadny kanál, čo vychádzal z jeho hrdla. Brutálnosťou sa to nechytalo na prvú kapelu, no zato dali do nás poriadne natlakovaný a agresívny brutal death metal.

Akcia hodná zopakovania! Už dlho sa nestalo žeby na štyri brutal death metalové kapely (relatívne neznáme) by prišlo 130 ľudí. To je neuveriteľne krásne číslo a teším sa ďalšie akcie v podaní SMA, nech im všetko šlape na plné a drvivé otáčky!

 

 

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Alexandra Power
Všetky fotky nájdete TU!
Heslo: splattered

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.