FURIA, UADA a AU-DESSUS sa predstavia v Bratislave


FURIA, UADA, AU-DESSUS, 4. apríl 2018, Randal Club, Bratislava

Tri plnohodnotné kapely vyrážajú na spoločné európske tour, aby predstavili rôznorodé, moderné pohľady na black metal. Ich jediná slovenská zastávka sa uskutoční 4. apríla 2018 v Bratislave a organizuje ju mladá agentúra Loud Farm Booking. Vystúpia:

FURIA – experimental black metal (POL)
UADA – melodic black metal (USA)
AU-DESSUS – post-black metal (LTU)

Poľské mesto Katowice je známe nielen ako dejisko festivalu Metalmania, ale aj ako rodisko kapely FURIA. Táto formácia dokázala svoj black metal obohatiť o progresívne a experimentálne prvky, čisté vokály a rôzne atmosférické fragmenty. Kapela funguje od roku 2003, debutovala v roku 2007 albumom „Martwa polska jesień“ a do dnešného dňa má na konte už päť zásekov, na ktorých spieva zásadne len v rodnom jazyku. Ich najaktuálnejšie dielo, „Księżyc milczy luty“ vyšlo v roku 2016 pod krídlami labelu Pagan Records a otvorilo týmto Poliakom cestu ďalej, než len do okolitých krajín.

FURIA svoj inovatívny pohľad na čierny kov čoskoro odprezentuje aj na kultovom festivale Roadburn. Nás ešte predtým poteší v rámci turné „Za ćmą w dym w Europę Centralną 2018“, na ktorom vystupuje v pozícii headlinera.

Ako hlavný support sa predstavia mladí melodic black metalisti UADA, ktorí priletia až z ďalekého Portlandu (štát Oregon). Títo Američania sa slovenským fanúšikom predstavili už minulé leto na Loud Farm Feste a teraz sa vracajú na klubovú show, aby pripomenuli debutové CD „Devoid Of Light“ (2016) a potvrdili svoju pozíciu poriadne surovou jazdou. Nebudú chýbať kapucne a všadeprítomná temnota. – Povinnosť pre fanúšikov bánd typu MGŁA či ZHRINE!

A koncertný večer otvoria nováčikovia na scéne, AU-DESSUS z Litvy. Tí prídu predviesť, ako sa hrá precítený, melancholický post-black metal v Pobaltí. Kapela vznikla v roku 2014 vo Vilniuse. Po debutovom, eponymnom EP vydala v roku 2017 svoj zatiaľ jediný dlhohrajúci album „End Of Chapter“ a rýchlo o sebe dala vedieť aj v západných kútoch Európy. Na tomto turné tak určite nebude len do počtu.

Tento zaujímavý hudobný trojzáprah sa na Slovensku predstaví už 4. apríla 2018. Miestom činu bude Bratislava – Randal Club.

Začiatok koncertu je stanovený na 19:00, prvá kapela to odpáli od 19:30.

Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk, ich cena je 17,5 €. Vstupné na mieste bude za 20 €.
Viac informácií nájdete na FB evente – https://www.facebook.com/events/170297323569969/

PR: Marek „Fajo“ Falat / Betrayers Of Blood

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.