FLESH PARTY OPEN AIR: Opäť vypukla brutálna zábava!

GUTALAX

FLESH PARTY OPEN AIR, 9.-11. jún 2017, Kemping Sereď

FLESH PARTY je dosť jedinečná akcia na našom metalovom poli. Jednak to nie je nič pre mäkké ušká. Najjemnejšiu melódiu, akú ste mohli započuť bola zo strún brutal death metalovej kapely, poprípade nejaký goregrindový pazvuk. Čiže, niečo pre naše rozmaznané ušká. Zároveň môže táto akcia pripomínať karneval. V kotli ste mohli naraziť na Mikuláša, smrtku, mäsiara, borata, alebo aj kľudne na návštevníka nudistickej pláže. Z neživých účastníkov sa tento rok blysli nafukovací krokodíly, fakt ich chválim za účasť, neviem, či sa iný festival môže pochváliť takou hojnou účasťou krokodílov. Zároveň som si nevšimol, žeby niekto bol nešťastný, všade vládla pozitívna nálada. Brutal death je skrátka láska! Vzhľadom na to, že festival obsahoval kvantum kapiel, tak si článok rozdelím na dve časti. Tento bude venovaný piatkovému programu a druhý (bude nasledovať v tesnom závese) zoberie so sebou sobotu aj nedeľnú after party.

Grinding Jesus Brothers

Grinding Jesus Brothers

Pekné počasie nám hralo do kariet, ľudí sa už pred prvou kapelou nazbieralo celkom slušne, tak prvé tóny na nás vyvalili východniari GRINDING JESUS BROTHERS. Chalani kus doplatili na prvotné výstrely zvukárov. Spev a gitara vypadávala, tak občas nebolo jasné, čo hrajú. Po čase sa to už kus ustálilo, tak nám chalani mohli plnohodnotne naložiť príval grindcoru od podlahy, žiadne zbytočné prímesy alebo krochkania, ale poriadne natlačiť drvivé riffy, rázne bicie a prefackať nás všetkých od začiatku po koniec. Veľmi vydarený a akčný štart festivalu.

SHAMPOON KILLER

SHAMPOON KILLER

Jeden z najakčnejších ľudí v českom UG – Žlababa priniesol na fleshku ďalšiu z jeho kapiel – SHAMPOON KILLER (okrem toho prepožičiava vokál HEAVING EARTH, BRUTALLY DECEASED). Pri týchto chlapíkoch sa o vokálnu stránku delí s ďalším vokalistom, kde spolu dodávajú tejto mašinérii dávku brutality. Musím povedať, že táto kapela z jeho troch znie aj najtvrdšie a najsurovejšie. Hĺbky a mohutné pasáže padali na úrodnú pôdu a drvilo sa veru poriadne. Riffy občas zahrali aj potemnejšiu melodickú pasáž, no zároveň poriadne rezali. Drvivosť pokračovala naprieč festivalom!

Ďalšia domáca záležitosť – TRACRIOMY si prišla zahrať druhý koncert kariéry. Nedávno sme ich videli v Trnave ako predkapelu VULVODYNIA a tam im to šlo. Ako zneli po mesiaci a pol? Rovnako brutálne a masívne! Oproti nedávnemu vystúpeniu si na pódium „zakvíkal“ aj bývalý vokalista Lucas, známy to organizátor košických metalových akcií (máme s ním a kapelou aj videoepizódu, môžete zaspomínať TU). V dvojici im to náramne šlo, znelo to riadne šťavnato! Hudobne nejdú len plochou cestou slamovým hájom, ale vymýšlajú rôzne gitarové machinácie, zaujímavé riffy a svojsky podané postupy, aby to malo gule, ale aj nápad. Tričká už majú (ja mám tiež), a album snáď už čoskoro. Bude to mäso!

KILLCHAIN

KILLCHAIN

V slovenských radoch naďalej ostávame, z Košíc sa k nám dovalili nadupaní KILLCHAIN. Death metalová jazda s agresiou grindcoru sa nás vyvalila ako lavína v nekompromisnom tempe. Celé monštrum pchal dopredu Gabi, ktorý stíha aj OBLITERATE, ATARAXIA, kde svojským vokálom dodáva hudobnej zložke poriadne grády. Stano sa nám síce ostrihal, no energiou na pódiu nešetril a tiež stíhal pomôcť s vokálom Gabimu. Bolo to nesmierne energické, dravé a priamo útočné. Tak sa mi to páči!

Nezdalo sa vám, že tento rok bolo akosi veľa death metalu a menej grindu? Možno to znie ako výčitka, no v skutočnosti ma to len teší. Death metal do každej domácnosti! Jedno z najzáujimavejších mien bolo NECROSIS. Vysokonatlakovaný death metal s veľmi ostrými a krvavými riffami, ktoré neuveriteľne rezali do živého. Silný zápach MORBID ANGEL sa nám valil do uší, no obohatili ho o poriadnu dávku brutality a drastického nasadenia. Valilo sa z pódia a kotol naberal na poriadnej sile. Parádne vystúpenie.

GUTALAX

GUTALAX

Spomínal som nedostatok grindu, tak šup mi poriadnu dávku hovnového goregrindu od najpovolanejších, od GUTALAX. Pre mnohých boli zároveň headlinerom, aspoň tak to vyzeralo v kotli. Oproti ostatným kapelám, bol pomaly raz taký, a za plejádu masiek by sa nehanbil ani brazílsky karneval (aj keď väčšiu by rovno asi zatkli za obscénnosť). O hudobnej stránke je zbytočné sa baviť, tu ide o čistú zábavu a radosť, skladateľské postupy síce prevarené, ale zrejme všetkú kreativitu vkladajú do názvov piesní. Ľudia sa bavili nadmieru a čo o vlastne iné tu ide?

Od čírej párty nasledovala poriadna dávka brutality. Mäsité, slizké, šťavnaté, drvivé a nehorázne ťažobné. Takúto maškrtu na nás vyvalili DEVOUR THE FETUS. Brutal death metal ten najslamovejší, najuskákanejší a najukvíkanejší. Doslova to podrážalo kolená a nútilo napodobňovať rukou pílky. Kapela síce vyzerala dosť mäkko, no rozhodne patrila k tým najbrutálnejším tónom festivalu a jeden z top koncertov piatkového programu. Bol to šmak a zároveň môj posledný klinec do rakvy únavy.

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Sickm Exhumed Photography

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.