DESTRUCTION a NERVOSA rozpútali thrash metalový hurikán!

Destruction

Destruction, Nervosa, Rezet, 26. január 2017, Collosseum Club, Košice

Rezet

Rezet

Čo myslíte, čím je ovplyvnená návštevnosť koncertov pri veľkých kapelách? Je to aktivitou kapely? Veľkým promom na koncert? Alebo platí, že čím dlhšie hrá kapela, tým viac ľudí dôjde? Alebo je to kvalitným supportom či dňom? Alebo je to len náhodná symbióza všetkých premenných? Koncert DESTRUCTION mal toho viacej. Kvalitný support – NERVOSA, kapela hrá pomaly od začiatku 80´s, aktívna je pomaly celú dobu hrania, akurát deň nebol príliš najlepší – štvrtok. Výsledok=360 platiacich. Vskutku vydarená dochádzka. Čím to teda bolo? Dosť bolo filozofovania, poďme sa pozrieť na koncert.

Otvoriť koncert mali za úlohu neznámi REZET. Musím uznať, že ma riadne prekvapili. Čakal som obyčajný a nemastný thrash metal, no vyvinul sa z toho celkom sympatický old school thrash metal s heavy metalovým spevom. Táto kombinácia bola veľmi populárna v 80-tych rokov, spomenúť môžem pre „ilustračný“ príklad METAL CHURCH. Každopádne to malo celkom slušné grády, dokonca aj spevácky to bolo zvládnuté, fakt, na jednotku. Milé prekvapenie a hlavne správne naladenie sa na večer!

Nervosa

Nervosa

Na Brazílčanky NERVOSA som sa mimoriadne tešil. Kúsok mi zobrala radosť ohlásená neúčasť bubeníčky, ale vravím si „čert to ber, aj táto to isto zvládne“, no keď vyšli na pódium, tak som si všimol, že aj gitaristka mi tam nepasuje. Počas setu sa dozvedáme, že pôvodná nemohla prísť z rodinných dôvodov, miesto nej naskočila blonďavá gitaristka z kapely – SISTERS OF SUFFOCATION. Hneď mi niečo nesedelo na nej a potom mi to bolo jasné, pôsobila strašne nemastne a neslane, nebolo v nej cítiť žiadny náboj, proste hrala dobre, ale nič navyše. Popravde, veľa priestoru si moje oči táto pani nezískala, pretože všetkú pozornosť som venoval Fernande. Bol v nej silný temperament, poriadny sexepíl, a hlavne tá dravosť a nasadenie. Najsympatickejšie boli na nej tie milé úsmevy a vzápätí poriadny až death metalový škrekot (mne to až pripomínala otca death metalu – Chucka). Aj hudobne to malo veľa z death metalu, hlavne riffy, ktoré boli nadmieru drvivé a rýdzo smrtonosné. Šťavu a tempá to malo thrash metalové. V celkovej symbióze musím uznať, že to bol hotový masaker a ešte aj od dievčat, ktoré rozpútali fakt jedno thrash (death?) metalové peklo. Táto kapela má našliapnuté veľmi dobre, pokiaľ si udrží tú dravosť a nasadenie v sebe, veštím jej veľkú budúcnosť. Samozrejme, musí sa vrátiť späť pôvodná gitaristka, ako mi aj povedali kolegovia z Liptova (s ňou to nebolo ono).

Destruction

Destruction

Nemeckí matadori DESTRUCTION mali fakt ťažkú úlohu. Nadviazať na tak dravé vystúpenie nie je vôbec ľahká misia. Schmier je však stelesnená charizma, stačil jeden pohľad či výkrik do davu a viete, kto hrá prvé husle. Keby existoval thrash metalový Olymp, bol by jeden z najvyšších bohov. Na pódiu tiež šiel ako píla – rezalo sa, pílilo a hlavne thrash metalovalo, teda hlavne ak došlo na staré kúsky. Zo začiatku hneď potešila „Mad Butcher“, pri ktorej sa vytvoril poriadny kotol, kde to poriadne vrelo. Najväčšie však paľby prišli až na koniec, hlavne – „Bestial Invasion“, ktorá bola doslova lavína energie, keby sa začali koncerty s ňou, mali by isto vyhraté (zase na druhú stranu by si vystrieľali všetky tromfy hneď na začiatku). Celkovo bolo vystúpenie poctivá práca, ktorá bola premakaná do puntíku, možno vďaka tomu pôsobila ako zo scenára. Navyše mi jedine prišlo „solo“ na bicích, kde sa až tak bubeník nepreviedol (azda ma bubeníci nezlynčujú). Schmier dokonca pochválil naše publikum, kde povedal, že vystúpenie bolo jeden z TOP koncertov tohto tour (to asi vraví všade). Čo povedať viac? Thrash ´Till Death! (To bola tiež iná jazda!)

Autor: Lukáš „Bukáčo“ Polák – šéfredaktor
Fotky: Stephen

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na youtube.
3. Lajknúť našu facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.

Komentáre


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.