Black Candles of Death IV


Black Candles of Death IV, 11. 3. 2018, Rock klub Tartaros, Banská Bystrica

Thunder Art Booking predstavuje jedinú zastávku turné kultovej americkej black/death metalovej kapely PROFANATICA, ktorú organizuje pod hlavičkou koncertnej akcie Black Candles Of Death. Akcia sa uskutoční v banskobystrickom klube Tartaros v nedeľný večer 11. 3. 2018.

Profanatica je známa predovšetkým poslucháčom black metalu a extrémnych odnoží metalu svojou „kultivovanou“ show už od 90. rokov. Zaujímavou postavou kapely je predovšetkým Paul Ledney známy aj spoluprácou s G.G. Alinom v kapele The Connecticut Cocksuckers. Profanatica však nie je len o výstrednosti Ledneyho, ale o poriadne našlapanom black/death metale s ktorým priniesli niekoľko zásadných plnohodnotných albumov vo svojom žánri. Albumy „Profanatitas de Domonatia“ či „Thy Kingdom Cum“ sú excelentné kúsky, ktoré hovoria sami za seba. Black death metalovú smršť týchto Američanov podčiarkuje ich zreteľná a nazameniteľná basgitara!

Spolu s Profanaticou sa na turné predstavia žánrový súputnici z Kanady RITES OF THY DEGRINGOLADE, ktorí vydali svoje posledné dva albumy pod zvučným vydavateľstvom Nuclear War Now! Productions. Treťou kapelou na turné bude zámorská zostava AUROCH taktiež z Kanady s poriadne špinavou porciou death metalu.

Večer odštartuje slovenská black/death metalová mlátička z Bratislavy GOATCRAFT, ktorých EP album „Όλεθρος“ vyšiel pod velehlasným vydavateľstvom Iron Bonehead Productions a druhá verzia u slovenského Hexencave Productions.

Miesto: Rock klub Tartaros
www.tartaros.sk
Dátum: 11. 3. 2018
Začiatok koncertu: 19:30
Vstupné: v predpredaji 18€, na mieste 20€ (info: thunderartbooking@gmail.com)
Facebook event: https://www.facebook.com/events/1290787791048034/

To však nie je všetko pretože na druhý deň: 12. 3. 2018 v pondelok sa bude kontať ešte menšia afterparty s dvoma zaujímavými kapelami. Black/thrash metalovú nádielku prídu predstaviť Brüdny Skürwiel z Poľska a black/death metalisti Necromorbid z Talianska.

Začiatok afterparty je o 19:30 a končí o 22:00. Samostatné vstupné na pondelok je 8€

Vstupné na obidva dni na mieste je 22€

Tlačová správa

Ak sa Vám naša práca páči, môžete nás podporiť týmito spôsobmi.

1. PayPal Donate Button
2. Prihlásiť sa na odber videí na Youtube.
3. Lajknúť našu Facebook stránku a nastaviť si upozornenia.
4. Pridať sa do FB skupiny.
5. Sledovať fotky zo zákulisia na Instagrame.
6. Zdieľať naše články a videá.

(Ak sa Vám niečo nepáči, napíšte nám konkrétny prípad a my sa to pokúsime vylepšiť.)

Ďakujeme, že nás sledujete a podporujete, zostaňte s nami.


O Bukáčo

Lukáš "Bukáčo" Polák - šéfredaktor Hlukoskopu. Horlivý fanúšik slovenského undergroundu so záľubou pre tvrdý metal. Podporovateľ všetkých druhov metalu a zberateľ LP/CD/MC chuťoviek. Začínal ako redaktor pre populárny webzine – metalexpress.sk, prispieval aj do časopisu Rock Hard, kde nadobudol skúsenosti a zároveň sa v ňom prebudila túžba podporovať náš underground. Svoj zámer chce uskutočniť v rámci projektu Hlukoskop, kde sa bude prioritne venovať našej scéne. Týmto ukazuje metalový paroháč k vám a je na vás, či ho v jeho práci podporíte.